Half-Life 1'e yıllar sonra güncelleme geldi!

Muhteşem ötesi olmuş... Silahların skinlerindeki iyileştirmelerin haricinde benim en net gözlemlediğim şey, sağ sol yaptığınız zaman ekrandaki eğilme mekaniği... Gerçekten muazzam bir şey... 1998'de çıkmış bir oyuna seneler sonra özveri ile güncelleme (E o zaman aynı özveriyi Half-Life 3 için de getirsinler dediğinizi duyuyorum) getiriyor olmak takdire şayan... Çok kült bir seriye çok şık bir güncelleme... En güzel şey ise; create a game seçeneği ile dümdüz server açıp multiplayer oynayabiliyor olmak... Bildiğim kadarıyla bunun için server kiralamak gerekiyordu eskiden... Tüm akşam boyunca adeta Lise 1'e geri döndük ve arkadaşlarla internet kafede oynar gibi crossfire attık... Half-Life çok özel bir seri... Not: Elektriğe arkadaşlarla yeni bir isim taktık. Artık onun adı bizler için Dyson Süpürge 🙂 .

Efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir sözünün doğruluğunun kanıtı gibi olmuş. Çok ama çok beğendim. Zaten açık ara en sevdiğim seridir.

Valve, eski oyunlar nasıl desteklenir konusunda ders veriyor diğer firmalara adeta.

Bu güncelleme sonrası bir Türkçe yama çıksa tadından yenmez. Eski yamalar güncelleme uyumlu değil menü Türkçe ama altyazı kayboluyor.

Geri
Yukarı