Half-Life 2 Combine nedir?

pilotds

Centipat
Daha fazla  
Combine nedir? Combine'lar uzaylı, sentetik ve insan elementlerinden oluşmakta ve dünya'ya hükmetmektedirler. Onlara Half-Life 2 ve devam oyunlarında düşman olarak, oyun boyunca dr. Gordon freeman, dünya'nın işgalini kırmak için bir çaba içerisindeyken devamlı karşılaşılmaktadır. Ombinelar sıkça, karşıt fikirleri acımasızca bastırırak asayişi şiddetle sağlayarak ve insanları, asker ya da kölelere dönüştürerek, dünya vatandaşlarına karşı sert kurallar uygularken görülürler. Oyun boyunca freeman, combine teknolojisi ürünü olan sentetik ve mekanik düşmanların dışında, ilk önce, dönüştürülmüş insanlarla savaşır. Dönüştürülmüş combine karakterlerinin yapay zekası Half-Life 2'nin diğer karakterlerine göre daha alt seviye olması gerektiği düşünülmüş olsa da, distopyan combine hükûmetinin getirdiği atmosfer, eleştirmenler tarafından övülmüştür. Onların Half-Life serisindeki rollerinin yanında, bu combinelar sinema yapımlarına uyum sağlamıştır.combine güçleri her şehrin isminini değiştirerek şehir 1, 2, 17 gibi isimlendirmiş ve her şehre yaklaşık 1–2 km uzunluğundaki citadel adındaki gökdelenlere yerleştirmekte ve buralardan şehirleri yönetip insanları burada melez kölelere dönüştürüp asker ve işçi haline getirmektedir. Bu melez insanlar oyunda 4 şekilde gözükmektedir. Bunlar 1., 2. ve 3. seviye (Overwatch) askerler ve köle işçilerdir. Ayrıca oyunda eskiden Black Mesa Araştırma Tesisi'nde yöneticilik görevi yapan dr. Wallace Breen, combine güçleri tarafından deneyin gerçekleşmesini sağladığı için şehir 17'deki Citadel'in en üst katında combine güçlerinin Xen'deki elçisi nihilanth gibi dünyayı yönetmekte ve combine güçlerine elçi olarak hizmet vermektedir.

Combine orduları genelde direnişten kaçan dünyayı teslimiyete salmış ve kendini onlara veren insanlardan oluşurlar.
Black Mesa faciasından sonra oluşan portal fırtınalarını fark eden combine güçleri dünyaya bir şekilde ulaşmayı başardılar ve dünyaya büyük bir saldırı başlattılar. Bu saldırı neticesinde birleşmiş milletler, tüm ülkelere uzaylı güçlere karşı saldırı çağrısında bulundu. Savaşın kaybedileceğini anlayan insanlar nükleer silah kullanmaya karar verdi. 7.saatin sonunda wallace breen combine ile bir şekilde görüşmeyi başardı. Bu görüşme sonrasında combine ve BM arasında barış antlaşması imzalanarak, insanlar dünyayı combine güçlerine bıraktı ve breen dünya'nın elçisi olarak atandı. Böylece savaş son bulmuş oldu. (savaşta olduklarını dahi bilmeyen combine orduları bizimle sadece oyun oynadılar onlar için sadece talim gibiydik üstümüzde deneyler yaptılar.)
  • sivil koruma: şehirlerde devriye gezen, halka açık hava yollarını izleyen ve gelişigüzel baskınlar düzenleyen sözde "düşünce polisi". Sivil Koruma'nın çok az biyomekanik güçlendirme aldığı veya hiç almadığı düşünülürse, Barney Calhoun gibi bazı direniş üyeleri, Combine'ın iç işleyişi ve operasyonları hakkında fikir edinmek için gizli ajanlar olarak çalışmak üzere sivil Koruma'ya katılır.
  • Overwatch soldier: Combine'ın dünya'yı işgalinin ana askeri gücü. Overwatch askerleri, combine yasasını şehir sınırları dışında devriye gezer ve uygular. Av Tüfeği Askerini ve Nova Prospekt Hapishane Muhafızını içerirler.
  • Overwatch Elite: combine Overwatch'ın seçkin askerleri. Kapsamlı geliştirmelerden geçtiler veya kaleyi korurken ya da düzenli askerlerden oluşan birliklere liderlik ederken görüldüler.
  • Overwatch commando: tehlikeli bir ortam ve geleneksel olmayan düşmanları içeren belirli ve tehlikeli durumlarla başa çıkmak için kullanılan, ana askeri şubeden ayrılmış özel bir kuvvet grubu. Komando şubesi dört özel birimden oluşur: Combine Grunt, Combine Ordinal, Combine Charger ve Combine Suppressor.
  • Stalker: muhalif yurttaşlardan ve esir alınan Asiler'den yaratılan, parçalanmış, insansız hava aracı benzeri köleler.
  • Danışman Bölmesi: combine danışmanları tarafından kullanılan kaçış bölmeleri.
  • Crab Synth: gerçekte hiç savaşmadı, ancak Half-Life 2'de Citadel'de görüldü. Half-Life 2 Beta'da karşılaşıldı.
  • Dropship: Combine'ın birincil birlik ve silah nakliyesi.
  • Gunship: koruma için genellikle iki kişilik gruplar halinde saldıran saldırı uçağı.
  • Avcı: orta kara saldırı birimleri, yolgezerlere benzer ancak yine de oldukça farklıdır.
  • Harç Synth: gerçekte hiç savaşmadı, ancak Half-Life 2'de Citadel'de görüldü. Half-Life 2 beta ile de karşılaştı.
  • Shield Scanner: City Scanner'ın organik bir versiyonu. Hazne mayınlarını savaş alanlarınataşır.
  • Strider: combine tarafından kullanılan büyük kara saldırı birimleri. Striders, savaş alanının üzerinde yükselen üç uzun ayak üzerinde yürür.
  • Combine, günlük polislik ve genel halkın gözetlenmesinde kullanılan çok sayıda cihaz ve silah kullanır. Bunlardan bazıları, combine amaçlarına daha uygun şekilde yeniden tasarlanmış, yalnızca insan icadıdır, diğerleri ise ya orijinaldir ya da diğer medeniyetlerin yeniden tasarlanmış teknolojisidir.
    • Manhack: esasen, hedefleri takip edebilen uçan, otonom bir daire testere.
    • Rollermine: ilkel bir hedefleme sistemine sahip top şeklinde bir "mayın", etkinleştirildiğinde tehdit olarak tanımladığı her şeyi takip eder ve onu elektrik şoklarına maruz bırakır. Kendilerini Scout Car gibi araçlara da bağlayabilirler.
    • Hazne Madeni: bir düşman tarafından yaklaşıldığında havaya sıçrayan ve patlayan programlanabilir bir patlayıcı cihaz.
    • City Scanner: uçan bir güvenlik kamerası ve düşmanların fotoğraflarını çeken ve konumlarını komuta merkezine ileten izci. Ayrıca, gelen yeterli ateşe maruz kalırsa, hedefini "daldırma bombaları" atar. Bazen yolgezerler için gözcü olarak kullanılır.
    • Nöbetçi Tüfek, Tavan Taret ve Yer Taret: programlanabilir, otonom nöbetçi silahlar.
    • APC'ler: sivil korumanın ana ulaşım şekli, şehirlerde yaygın bir manzaradır. Bir füze fırlatıcı ve monte edilmiş bir darbe tüfeği ile donanmışlardır.
    • Hunter-Chopper: Overwatch'ın iki üyesi tarafından yönetilen bu araç, öncelikle direniş'in yalnız üyelerini veya küçük direniş asker gruplarını izlemek için kullanılır. Ağır silahlı ve zırhlı, darbeli bir topa sahiptirve bir alanı mayınlarla doyurabilir.
    • Razor Trains: birlik birliklerini, malzemeleri ve mahkumları yerlere nakletmek için yapılan trenleri birleştirin.
    • Headcrab Shell: direniş karakollarına ve üs bölgelerine yerleştirildi. Bunlar, ayaklanmada daha sık konuşlandırılır. City 17 ve Outland'de ortak bir manzara. Çeşitli türlerden birkaç Headcrab içerir.
    • sky Shield: Overwatch radyo sohbetinde atıfta bulunulan "sky Shield", Combine'ın hava birimlerini ifade ediyor gibi görünmektedir. Overwatch askerleri hedeflerini bildirir veya "gök kalkanı" aracılığıyla kendilerine bir hedef verilir.
  • Combine yapılarının çoğu örneği, donuk, mavi-gri metalden yapılmış keskin açılara sahip çok bloklu, yekpare şekillerle büyük ve heybetlidir. Duvarlardaki boşluklardan ve koridorlar ve tüneller boyunca uzanan çeşitli tüpler, teller ve borular görülebilir. Binaları, rahatlık, süslemeler veya dekorasyonlar düşünülmeden tamamen işlevseldir. Estetiğin sınırlı kullanımı, combine görüntülerinin işaretler veya logolar gibi seyrek kullanımını ve combine komplekslerinde sert, koyu gölgeler oluşturan yapay parlaklığı içerir.

Dik, derin yokuşlar ve korkulukların olmaması combine komplekslerinde de var. Bu korkuluk eksikliği ve derin düşüşler muhtemelen danışmanların uçma yeteneklerinden ve dolayısıyla köprülere ihtiyaç duymamalarından kaynaklanmaktadır. Ancak köprüler, combine askerlerinin hareket ettiği ve faaliyet gösterdiği yerlerdedir; Combine'ın insan teknolojilerini özümsemesine bir başka örnek.combine'ın yapıları için kullandığı malzeme bilinmiyor.
    • citadel - City 17 ve combine kuvvetlerine bakan ve Combine'ın ana operasyon üssü ve karargahı olarak hizmet veren büyük gökdelen .
    • the Depot - nova Prospekt'te mahkumlara bakan bir bina.
    • mahzen - City 17'nin Karantina Bölgesinde G-Man'i saklamak için kullanılan yüzen bir hapishane.

Combine tarafından işlenen toplu katliamlar ve soykırım eylemleri Half-Life 2 boyunca belirgindir. Route Kanal'da bir mülteci üssüne baskın yapılır ve birkaç üs üyesi sıraya dizilir ve oyuncu gelir gelmez vurulur. Ravenholm ve Saint Olga kasabaları, sakinleri yok etme niyetiyle combine tarafından başörtüsü bidonlarıyla defalarca bombalandı. Highway 17'de oyuncu, bazıları combine tarafından bir şenlik ateşinde yakılanlar da dahil olmak üzere bir dizi cesetle karşılaşır. Oyunun son bölümünde eli Vance , Breen'e "soykırıma ve tarif edilemez kötülüğe" tanık olduğunu açıklıyor.Şehir 17 Tren istasyonunda bir vatandaş, "suyu içmeyin... İçine bir şey koymuşlar, unutturmak için. Buraya nasıl geldiğimi bile hatırlamıyorum." City 17'de yaygın olarak bulunan bir içecek markası olan Dr. Breen's Private Reserve , şehrin çeşitli yerlerine yerleştirilmiş bir dizi soda makinesi aracılığıyla vatandaşlara ücretsiz olarak sunulmaktadır.combine'ın insanlığın kalıntılarını kontrol etmek için su kaynağını uyuşturmaktan her şehirde kaçınılmaz propaganda yayınına ve hafızanın kontrolüne kadar bir dizi farklı yöntem kullandığı biliniyor.Yedi Saat Savaşı'ndan kısa bir süre sonra combine, insan üremesini engelleyen ve doğum oranını sıfıra indiren bir bastırma alanı oluşturdu. sonuç olarak, insanlığın oyun başlamadan yaklaşık yirmi yıl önce doğduğu varsayılan son nesil olan Half-Life 2 ve bölümlerinde hiçbir çocuk görülmüyor.
Combine, diğer medeniyetlerin teknolojik kaynaklarını onlara karşı kullanır. Silahlar, araçlar ve diğer teknolojiler combine cephaneliğine asimile edilir; bu amaçla Overwatch, dünya'nın hafif silahlarını, zırhlı personel taşıyıcılarını, trenlerini ve helikopterlerini kullanır ve genellikle onları daha fazla verimlilik için yeniden tasarlar.

Combine'ın dünya'daki askeri birimlerinin çoğu, Overwatch askerleri veya başka türlü güçlendirilmiş insandır.combine tarafından kullanılan diğer araçlar ve makineler açıkça insan kaynaklı değildir; bunun örnekleri, her ikisi de muhtemelen diğer köleleştirilmiş medeniyetlerin trans varlıkları olan canlı yaratıklardan türetilen Yolgezer ve Savaş Gemisidir .

Nova prospekt, bir combine kalesi olsa da, yerleşime dair çok az kanıta sahip. Binanın kendisi ve kıyı savunması, aceleyle bir araya getirilmiş geri dönüştürülmüş insan yapıları gibi görünüyor. Gerçekten de, combine tarafından fiilen inşa edilen çoğu alan çok az benzersiz mimariye sahiptir.

" doğamıza, kaderimize sadık kalabilmek için daha büyük şeylere talip olmalıyız. Beşiğimizi aştık. Yıldızlar arasında asıl rızkımız bizi beklerken anne sütü için ağlamak beyhudedir. "― Wallace Breen
Herkes teslimiyeti kabul edecek.

Dosya Ekleri

• 5249152c93e71e844715fc9589c6378e.jpg
    5249152c93e71e844715fc9589c6378e.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 100
Son düzenleme:
Başka bir kaynaktan bütün yazıyı kopyalayıp buraya yapıştırmanın mantığı nedir? Yaşınız muhtemelen küçük olduğundan intihal yapmanın anlamını bilmiyorsunuz ancak kopyalayıp yapıştırmak yerine özgün içerik üretmenizi öneririm.

Başka bir kaynaktan bütün yazıyı kopyalayıp buraya yapıştırmanın mantığı nedir? Yaşınız muhtemelen küçük olduğundan intihal yapmanın anlamını bilmiyorsunuz ancak kopyalayıp yapıştırmak yerine özgün içerik üretmenizi öneririm.

Amacım zaten kendi fikrimi beyan etmek değildi. Başlıkta da olduğu gibi (combine nedir) kendi fikirlerim ile yazsaydım bu sınıf hakkında bilgisi olmıyanları yanlış bilgilendebilirdim. Sizinde galiba okuma anlama mantığınız yanlış olduğundan bunu yazıyorsunuz. Ben combine dünyaya naptığını türlerini kullandığı eşyaları ve amacını yazdım.

Amacım zaten kendi fikrimi beyan etmek değildi. Başlıkta da olduğu gibi (combine nedir) kendi fikirlerim ile yazsaydım bu sınıf hakkında bilgisi olmıyanları yanlış bilgilendebilirdim. Sizinde galiba okuma anlama mantığınız yanlış olduğundan bunu yazıyorsunuz.

Konu hakkında yeteri kadar bilginiz yoksa konu açmak zorunda değilsiniz. Sadece içerik kopyalayarak konu açmanız mantıksız.

Ayrıca başka bir kaynaktan herhangi bir yazıyı alıntılarsanız kaynak göstermek zorundasınız.

Konu hakkında yeteri kadar bilginiz yoksa konu açmak zorunda değilsiniz. Sadece içerik kopyalayarak konu açmanız mantıksız.

Ayrıca başka bir kaynaktan herhangi bir yazıyı alıntılarsanız kaynak göstermek zorundasınız.

Kaynak olarak mavi isimleri silmedim bilerek onları silip kendimde yazmış olabilirdim ya da ben yaptım diyebilirdim ama insanlar merak ederlerse daha çok o mavi yazılara tıklayabilir ve sayfaya gidebilirler. Ben sadece etraftan (topladığım) bilgileri birleştirdim ve bu konuyu açtım.

Kaynak olarak mavi isimleri silmedim bilerek onları silip kendimde yazmış olabilirdim ya da ben yaptım diyebilirdim ama insanlar merak ederlerse daha çok o mavi yazılara tıklayabilir ve sayfaya gidebilirler.
Terimlerle ilgili link verdiğinizde kaynak göstermiş olmuyorsunuz. Paylaştığım adresten daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Terimlerle ilgili link verdiğinizde kaynak göstermiş olmuyorsunuz. Paylaştığım adresten daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Konu hakkında daha fazla atışıp tartışmayalım. Ben bilgilendirici bir şey çıkartmaya çalıştım yeter ki işe yarasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı