Rehber Half Life 2 MMod nasıl kurulur?

• Konuyu başlatan Silinen üye 311895
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 3B
S

Silinen üye 311895

Ziyaretçi
Half-Life 2 MMod kurulumunu göstereceğim. Bu mod oyunun grafiklerini, silahları, efektleri, sesleri ve fizikleri geliştiren bir mod.
İlk önce modu indirmemiz gerek: Half-Life 2 : MMod
360 MB'lık bir dosya. Bunu sayfanın aşağısında olan indirme butonu yerine tıklayıp indirebilirsiniz.

adım 1.png

Modu indirdikten sonra RAR'ı cıkartıyorsunuz tek dosya halinde olması lazım.

Modun içinde olan bu dosyanın içerisine giriyoruz.

1645446471612.png

Karşınızda bir sürü dosya çıkacak bu 2 dosyayı kopyalayıp Half-Life 2'nin kurulu olduğu yere atıyoruz.

1645446497137.png

Ondan sonra HL2'ye sağ tıklayıp kısa yol oluşturmanız lazım kısayolun ismini mmod yapabilirsiniz.

1645444347253.png

Oluşturduğumuz kısayola sağ tıklayıp özellikler demeniz gerek.
Hedef yazan yerde en sonda h2.exe" yazar tırnak işaretinden sonra bir boşluk bırakıp şunu yazıyorsunuz:
-game HL2MMod_HL2 yazdıktan sonra uygula, tamam diyerek kaydediyorsunuz.
büyük küçüğe dikkat edin

1645444512661.png

Oyunu başlarken oluşturduğumuz kısayoldan girmeniz gerek yoksa olmaz.
Tıklayıp oyuna giriyoruz ve modumuz hazır.

1645444718716.png

Şu videolar sayesinde normali ile arasındaki farkı görebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1645445253672.png

Hl2, HL2ep1, HL2ep2'ye kurmak içinde aynısını yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sorum şu; senin de ekran resmi çektiğin, indirme linki verdiğin yerden MMOD indirdim. Bende ayrıca cinematic mod vardı. Şansıma, MMOD + cinematic mod diye de dosya var içinde ve kurulum esnasında bana cinematic mod kullananlar bu dosyaları kullansın diye de söylüyor. Fakat gel gelelim, cinematic modda zaten silah fizikleri, silah skinleri, tepmeleri, hasar ayarlamaları, Ironsight gibi birçok özellik mevcut. Hatta silah görünüşleri mmoddan çok daha güzel. Neden MMOD kullanmak isteyeyim? Cinematic mod kullanan birine bir avantajı var mı?
MMod kullanınca, cinematic mod ayarlarında yapılan değişiklikler oyuna uygulanmıyor. Gelişmiş grafikler okey ama diğer tüm ayarlar devre dışı kalıyor. Tüm bu görsel efektlerden vazgeçmem için MMod bana ne sunuyor gerçekten kullanmak gerekiyor mu? 50GB büyüklüğünde cinematic modun ayarlarını devre dışı bırakmaya değer mi bu 360 MB MMod?

Yeni konular

Geri
Yukarı