Halı saha maçında tıkanmak, yorulmak

Pek çok insan yanlış bilgi verir. Spor esnasında sporcu içeceği içilir. Enerji içeceği tamamen işten gelmişsindir yorulmuşundur o zaman içersin PC karşısında. Sporcu içecekleri kaybedilen ter ve mineralleri vücuda verir. Yani enerji içeceği sadece su asit ve şeker gibi pek çok karbonhidrat içeren yani enerjiyi arttıran maddeler içerir. Ama enerji içeceği içip spor zaten yapma. Sadece vücudunu dinç hissettirir zorlarsan kalp krizi geçirirsin. Yani yorgunken 30km hızla koşmak gibi bir şey ama yorulduğunu hissetmiyorsun ve kalp performansa yetişemeyip kriz geçiriyor. Sporcu içeceğini kullan ama başlamadan önce kullanma maç arasında kullan su niyetine. Yine de pek bir etkisi olmaz. Düzenli spor kadar fayda etmez bu mineraller içecekler vb. Yani demem o ki Powerade gibi sporcu içecekleriyle Red Bull tarzı enerji içecekleri aynı şey değil.(pek çok arkadaş enerji içeceğiyle sporcu içeceğini aynı şey sanıyor o yüzden yazdım)
enerji içeceği sadece yorulduğunuz zaman içinde içmek zararlı hocam. çok kafein içermesinden dolayı Allah korusun kafein zehirlenmesi, kalp krizi, koma, kalpte ritim bozuklukları, kalp çarpıntısı gibi hastalıklara yol açabiliyor. Tamamen gereksiz olması ile birlikte 250 ml enerji içeceğinde 4 fincan kahve etkisi var. en sağlıklısı kendi biyolojik enerjiniz ve buda tabii düzenli bir hayattan geçiyor.

Rahmetli son golünü attı denmesini istemiyorsan arkandan ilaç, içecek gibi işlere bulaşma.

Bundan sonra düzenli spor yaparsın, bir dahakine tıkanmazsın.

Enerji içeceği sadece yorulduğunuz zaman içinde içmek zararlı hocam. Çok kafein içermesinden dolayı Allah korusun kafein zehirlenmesi, kalp krizi, koma, kalpte ritim bozuklukları, kalp çarpıntısı gibi hastalıklara yol açabiliyor. Tamamen gereksiz olması ile birlikte 250 ML enerji içeceğinde 4 fincan kahve etkisi var. En sağlıklısı kendi biyolojik enerjiniz ve bu da tabii düzenli bir hayattan geçiyor.

Haklısınız ben kısaca bilgilendireyim dedim yoksa sondada dediğim gibi sağlıklı hayatın yerini asla tutmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı