Halinize Şükredin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Niye bir başkasının bu dünyaya dezavantajlı olarak gelmesine 'ohh' diyerek şükür edeyim? Yoldan geçen engelli bir bireye bakarak iyi ki sakat değilim demek gibi bir şey bu.
Ona değil, kendine ediyorsun. Senin beğenmediğin bu hayatı yaşamak isteyen milyonlarca insanın var olduğunun bilincine vardığında, özellikle bu kelimenin anlamını daha iyi kavrarsın.

Sen okula giderken milyonlarca çocuk işçi çalışmaya gidiyor. Bunların yerinde olmadığın için ve empati duygunu kullanamadığın için olayı anlayamazsın :)

Şükür deyip yatanlar da sadece önüne gelen yemeği yer, bir gün o yemek önlerinde olmayınca, hiçbir şeyleri olmayan insan grubundadırlar. Böyle bir şükür yok yani :)

@Jira Evet, kesinlikle empati duygumuzu kullandığımız için onlara üzülmek yerine kendi halimize şükrediyoruz :D

@Jira Evet, kesinlikle empati duygumuzu kullandığımız için onlara üzülmek yerine kendi halimize şükrediyoruz :D
Uzulmek de, şükretmek de zorunda değilsin. Sadece hayatin diğer tarafını da gor, kendini bil ve kendini yukseltmek için çabala.

Son olarak bazı insanı duygular herkeste bulunacak diye bir şey yok :)

Senin beğenmediğin bu hayatı yaşamak isteyen milyonlarca insanın var olduğunun bilincine vardığında,

Sen okula giderken milyonlarca çocuk işçi çalışmaya gidiyor. Bunların yerinde olmadığın için ve empati duygunu kullanamadığın için olayı anlayamazsın :)

Ben bunun gayet bilincindeyim, fakat gereksiz yere saldırıya geçmeni anlayamadım. Ad hominem içermeyen bir yazın var mı acaba senin?

Şükrün bencillik olduğunu düşünmek o insanları yok saymak anlamına gelmiyor. İnsan ister istemez, kendi hayatı her ne kadar kötü olsa da, daha kötülerini yaşayanların varlığını bildikçe rahatlayacaktır. Ben bunda herhangi bir sorun göremiyorum. Ancak insanlara şükretmeyi sürekli yapılması gereken, iyi bir şey gibi göstermek bencilce bir davranış. Bunun empati ile bir alakası yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı