Halka arz satılan hissenin parası ne zaman yatar?

Serkann1

Picopat
Arkadaşlar yakın zamanda halka arzdan hisse aldım denemek için 15 Temmuz cuma gün sattım. İşlem gerçekleşti diyor fakat para hala hesabıma yatmadı. Garantiden almıştım bu arada bu para ne zaman yatar bir bilgisi olan varsa çok iyi olur.

Arkadaşlar yakın zamanda halka arzdan hisse aldım denemek için 15 Temmuz cuma gün sattım. İşlem gerçekleşti diyor fakat para hala hesabıma yatmadı. Garantiden almıştım bu arada bu para ne zaman yatar bir bilgisi olan varsa çok iyi olur.
Garanti direk borsa hesabına bağlı vadesiz hesabına aktarıyor parayı. Ziraat sağolsun sattığımda bide vadesiz hesabıma parayı aktarmam gerekiyor harcamak için. Tamamen eşit dağıtımlar içinde borsa hesabıma para atmam gerekiyo. Ona da en az 2k aktarma sınırı koymuşlar. Arzlara ziraatle girmeyin. Ben komisyonu az diye sadece bireysele eşit arzlara ziraatle giriyorum. Konuya gelecek olursak Cuma günü sattiysaniz yarın hesabınızda olur muhtemelen paranız. Garantide hesap hareketleri kısmından gelecek sekmesinde olması gerek aslında tarih.

Hocam sizce dmr unlu mamuller alınır mı kaç lot alınır
Bireysele az lot ayrılmış. Muhtemelen 4-5 en fazla 7. İşlem gününde tavan bozar. Arzın katılım endeksine uygun olması sebebiyle katılımın da yüksek olacağını düşünüyorum. En az 3 milyon kişi katılır. Buna göre 14 Lot (143₺) katılım yapılması uygun gibi. Fakat şuan endeks aşağı yönlü olduğu için garanti olsun diye 200-250 lira atabilirsin.

Bireysele az lot ayrılmış. Muhtemelen 4-5 en fazla 7. İşlem gününde tavan bozar. Arzın katılım endeksine uygun olması sebebiyle katılımın da yüksek olacağını düşünüyorum. En az 3 milyon kişi katılır. Buna göre 14 Lot (143₺) katılım yapılması uygun gibi. Fakat şuan endeks aşağı yönlü olduğu için garanti olsun diye 200-250 lira atabilirsin.
Eyvallah hocam bu oranlardan pek anlamadığım için ne kadar artar düşer bilemiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı