Hangi Antivirüs ile tarama yapılmalı?

nosoverclock

Decapat
Arkadaşlar dün birkaç dosya indirdim. Hepsi virüsmüş hepsini sildim fakat içimde şüphe kaldı. Hangi Antivirüsle taramamı önerirsiniz? Keylogger, RAT vb. tespit edilir mi? Taradığımda içimde şüphe bırakmayacak, gözümün arkada kalmayacağı antivirüs hangisidir?

Son düzenleme:
Arkadaşlar dün birkaç dosya indirdim. Hepsi virüsmüş hepsini sildim fakat içimde şüphe kaldı. Hangi Antivirüsle taramamı önerirsiniz? Keylogger, RAT vb. tespit edilir mi? Taradığımda içimde şüphe bırakmayacak, gözümün arkada kalmayacağı antivirüs hangisidir?
Bence hiç kullanmamalı önemli olan bilinçli bir kullanıcı olmak ama illede istiyorum diyorsanız ESEDNOD32 veya McAfee düşünebilirsiniz Malwarebytes da olabilir.

Her şeye MBAM önerilmez. Duruma göre yazılım önermek gerekir.

AV olarak Kaspersky, Norton veya BitDefender gibi yazılımlarla taratabilirsiniz.

Sadece kurulum yapmadan sistemi taratmak için araç arıyorsanız Kaspersky Virus Removal Tool veya EEK kullanabilirsiniz.

Windows ortamında temizleme yapmak istemiyorsanız ayrı bir ortamda Kaspersky Rescue Disk kullanabilirsiniz.

Yaşadığınız sıkıntı neyse belirtirseniz uygun önerilerde bulunabiliriz.

Windows Defender :D
Her şeye MBAM önerilmez. Duruma göre yazılım önermek gerekir.

AV olarak Kaspersky, Norton veya BitDefender gibi yazılımlarla taratabilirsiniz.

Sadece kurulum yapmadan sistemi taratmak için araç arıyorsanız Kaspersky Virus Removal Tool veya EEK kullanabilirsiniz.

Windows ortamında temizleme yapmak istemiyorsanız ayrı bir ortamda Kaspersky Rescue Disk kullanabilirsiniz.

Yaşadığınız sıkıntı neyse belirtirseniz uygun önerilerde bulunabiliriz.
Merhaba, bir dosya indirdim. Dosyayı açmaya çalışınca bildirim geldi Windows Defender'dan zararlı diye. bende izin ver dedim sonra dosyayı açtım içinde setup vardı. İçinde setup olduğunu görünce aradığım dosya olmadığını anlayıp kapattım ve defender üzerinden izin verilenlerden çıkarıp karantinaya aldırdım daha sonra da sildim. Şuan Windows Defender'dan Tam taratma yapınca hiçbir tehdit yok diyor. Ama içimde şüphe kaldı hangi antivirüsle taratmamı önerirsiniz? Tarattığımda RAT, Keylogger gibi bir şey varsa tespit edilir değil mi?

Son düzenleme:
Windows Defender :D
Bulunanları kaldırdıysanız çok fazla kafanıza takmaya gerek yok. Alternatif olarak taramak istiyorsanız konuda bahsedildiği gibi güvenilir bir AV ile sistemi taratabilirsiniz. Öneri olarak KIS öneririm.

Kaspersky ile tarattım 0 tehdit buldu. Şimdi son olarak BitDefender ile taratacağım ancak bir sürü versiyonu var hangisini indireyim?

-Bitdefender ANTIVIRUS PLUS 2020

-Bitdefender TOTAL SECURITY 2020

-Bitdefender PREMIUM SECURITY

Bir de lütfen cevaplayın antivirüs programları RAT vb. gibi zararlı izleme uygulamalarını ve fidye virüslerini tespit eder mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı