Hangi antivirüs yazılımı satın alınmalı?

Amiga

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Ulaştırma Hizmt. Uzman Yard.
2 yıldır Bitdefender Total Security programını kullanıyordum. Lisansımın son günleri. Yenisini almak istiyorum ancak fiyatlara baktım biraz fazla geldi Bitdefender fiyatları, bir de genelde 3 kullanıcı 5 kullanıcı. N11 üzerinden bakıyorum ve bir çoğu da lisans yollamak yerine direkt hesap gönderiyor. Halbuki benim hesabım var lisans anahtarı lazım bana. Bu yüzden başka programlara baktım,
Mcafee internet security 5 yıl 59,90 TL, Norton security standart 3 yıl 119,90 TL.

Bu 2 programdan birini almak istiyorum, Norton daha ağır basıyor şimdilik. Mcafee fiyatı 5 yıla göre çok uygun ama performansı nasıldır bilmiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Mcafee kullanan var mı aranızda, varsa memnun mu? Norton Security standart ya da. Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Norton Security yazılımını yıllardır 5 kullanıcılı olarak kullanırım. Norton üzerinden satın almak da en ucuz yol olarak görülüyor, sanıyorum 4-5 senedir de hep oradan alırım. 5 kullanıcı yıllık 119 TL şu anda fiyatı. Ofiste arkadaşlarla 5 kişi girip alıyorduk. Evde de şu anda annem ve babama da lisans verdiğimden 5 kullanıcıyı eşim, ben, kardeşim, annem ve babam olarak dolduruyoruz. Eğer kendinize bir ortak bulabilirseniz Norton Security Deluxe sürümünü öneririm. Sistemi kesinlikle yormuyor. Mcafee kullandım bir dönem. Ancak saç baş yoldurttu bana. 2 yıl kadar da (Norton öncesi) Bitdefender kullandım. Ofiste zorunlu olarak kurulu olan 2 adet antivirüs var. Kullanıcı bilgisayarlarında endpoint, ortak kullanım bilgisayarlarında ise Kaspersky mevcut. Önerim yine belirttiğim gibi Norton yönünde olacaktır. Arka planda çalışırken ortalama 20mb RAM tüketir. Detaylı tam sistem taraması yaptığınızda da 2 adet işlem yürütüyor. Bu da yaklaşık 100mb dolayı RAM tüketimi demek oluyor. Sessiz sakin arkada işini yapmasını seviyorum. Hatta size ekran altıntısı paylaşıyorum.
İlk görsel arka planda çalışırken, ikincisi ise güncelleme dahil tam sistem detaylı taraması yaparken.
av1.JPG

av2.JPG

Merhaba,
Norton Security Standart Paketinden 2 yıllık lisans satın aldım. Bilgisayar açılışına gözle görülür bir yavaşlatma etkisi olmadı. Arka planda çok güzel bir şekilde çalışıyor sistemi yavaşlatmadı. Ancak şöyle bir sorunum oldu, Norton program penceresi açıkken Norton ayarlarına tıkladığımda program 1-2 saniye tepki vermiyor ve program tamamen kapanıyor. Sağ altta simgelerden de kapanıyor program ve 2 saniye program tekrar açılıp çalışmaya devam ediyor. Tabii ki bu durum her norton ayarlarına tıkladığımda olan bir şey değil. Dün gece programı kurduktan sonra ayalarına falan bakarken bir kaç kez başıma geldi. Sizde böyle bir problem yaşadınız mı? Bu akşam tekrar bakacağım. Eğer sorun devam ederse norton destek hattını arayacağım. Aktivasyon yaparken aramıştım, çok ilgililer çalışanlar.

Merhaba,
Norton Security Standart Paketinden 2 yıllık lisans satın aldım. Bilgisayar açılışına gözle görülür bir yavaşlatma etkisi olmadı. Arka planda çok güzel bir şekilde çalışıyor sistemi yavaşlatmadı. Ancak şöyle bir sorunum oldu, Norton program penceresi açıkken Norton ayarlarına tıkladığımda program 1-2 saniye tepki vermiyor ve program tamamen kapanıyor. Sağ altta simgelerden de kapanıyor program ve 2 saniye program tekrar açılıp çalışmaya devam ediyor. Tabii ki bu durum her norton ayarlarına tıkladığımda olan bir şey değil. Dün gece programı kurduktan sonra ayalarına falan bakarken bir kaç kez başıma geldi. Sizde böyle bir problem yaşadınız mı? Bu akşam tekrar bakacağım. Eğer sorun devam ederse norton destek hattını arayacağım. Aktivasyon yaparken aramıştım, çok ilgililer çalışanlar.
Muhtemelen yazılımsal bir problem yaşıyorsunuz. Kullandığınız sistem eğer imzanızda yazan sistem ise benim sistemimden bir hayli güçlü. Norton'u kurduktan sonra liveupdate yaptınız mı?

Muhtemelen yazılımsal bir problem yaşıyorsunuz. Kullandığınız sistem eğer imzanızda yazan sistem ise benim sistemimden bir hayli güçlü. Norton'u kurduktan sonra liveupdate yaptınız mı?

evet tüm güncellemeleri yaptım, ama bilgisayara restart yapmamıştm sanırsam, tam hatırlamıyorum. Bu akşam eve geçtiğimde kontrol edeceğim tekrar. Yardımlarınız için teşekkür ederim, çok eskiden norton kullanırdım, tabi o zamanlar sistemi en çok kasan programlardan biriydi. Aradan geçen bu süre zarfında baya değişmiş. Arayüzü ve performansını şimdilik çok beğendim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı