Hangi APU sistem alınmalı?

Gigabyte - Asus - MSI gibi markaların anakartlarında seçerseniz ne oranda değişiyor fiyat?
Hocam sitenin linki şurada,eklemeyi unutmuşum
Siz de bakabilir misiniz, B550 için en uygun fiyatlı marka biostarın bir üstü Asusun var 1600₺
Benim bir apu sistemim daha var onda da Biostar markalı b550 serisi var, 2 yıldır kullanıyorum bir sıkıntısını göremedim ben.
Ama eğer markası iyi değilse değiştireyim Asus ile.
Birde iki tane kasa seçeneği var, siyahlı olan benim daha çok hoşuma gitti,daha da ferak duruyor gibi. Hangisi iyi sizce?

Hocam sitenin linki şurada, eklemeyi unutmuşum
Siz de bakabilir misiniz, B550 için en uygun fiyatlı marka BIOSTAR'ın bir üstü ASUS'un var 1600₺
Benim bir APU sistemim daha var onda da BIOSTAR markalı B550 serisi var, 2 yıldır kullanıyorum bir sıkıntısını göremedim ben.
Ama eğer markası iyi değilse değiştireyim ASUS ile.
Bir de iki tane kasa seçeneği var, siyahlı olan benim daha çok hoşuma gitti, daha da ferak duruyor gibi. Hangisi iyi sizce?

O zaman gerek yok hocam en ucuz parçaları seçebilirsiniz.

O zaman gerek yok hocam en ucuz parçaları seçebilirsiniz.
Hocam internet de anakartın yorumlarına baktımda pek de tercih edilmeyen bir model gibi.
1600₺'ye değer mi sizce, 12.000₺ ediyor anakartı değiştiğimde.
Ne dersiniz hocam şu şekilde daha mı iyidir sizce?
Birde iki kasadan hangisi iyi sizce?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-02-06-16-49-57-372_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-02-06-16-49-57-372_com.android.chrome.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 11
Hocam internet de anakartın yorumlarına baktımda pek de tercih edilmeyen bir model gibi.
1600₺'ye değer mi sizce, 12.000₺ ediyor anakartı değiştiğimde.
Ne dersiniz hocam şu şekilde daha mı iyidir sizce?
Bir de iki kasadan hangisi iyi sizce?

Tercihen ASUS tabii ki daha iyi ama ikisi arasındaki farkı (kalite farkını) ben bilmiyorum kullanmadığım için. 5600G olan kasayı tavsiye ederim.

Tercihen ASUS tabii ki daha iyi ama ikisi arasındaki farkı (kalite farkını) ben bilmiyorum kullanmadığım için. 5600G olan kasayı tavsiye ederim.
Siyah olan kasa mı beyaz olan kasa mı hocam anlamadım.
Birde arada fazla fark yoktur, biraz daha verip kaliteli olanı almak daha mantıklı bence.

Ucuz etin yahnisi misali olmasın hocam, o yüzden keseyi de fazla zorlamadan alın, bir kere kalitelisinden alın rahat olun. Kasa rengi size kalmış yani, XPG olan kasa daha iyidir muhtemelen ama bilemiyorum tabii.

@Yiğitt35
Hocam müşteri hizmetleri ile görüştüm, her bir parça için 2 yıl garanti veriyorlarmış ve kasalarında şu PSU modelini kullanıyorlarmış:
Aigo Gp650 80+ Bronze PSU
Bu model ile ilgilide şunu söylediler:
(Merhaba
Firmamızın sistemlerinde kullandığımız PSU’lar (Power Supply Unit - Güç Kaynağı Ünitesi), yüksek kalitesiyle güç gereksinimlerinizi fazlasıyla karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu PSU’lar, 80+ Bronze sertifikası alarak sektörel çevre standartlarına uyum göstermiştir.

Bu yüksek kaliteli PSU’lar, dünya teknoloji üretiminin öncüsü olan AIGO tarafından üretilmektedir. AIGO, sektörün önde gelen güç kaynağı üreticilerinden biri olarak, kalite standardına uygun ürünler sunmayı ilke edinmiştir.
Aigo Gp650 80+ Bronze PSU (Güç Kaynağı), performansı ve özellikleriyle kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Ürünün özelliklerinden bazıları şunlardır:

650W nominal çıkış gücüyle yüksek performans sunar.

80+ Bronze sertifikası sayesinde yüksek verimlilik ve düşük enerji tüketimi sağlar.

Güç kaynağı, aktif PFC (Güç Faktörü Düzeltme) özelliği ile giriş voltajı dalgalanmalarını düzeltir, güç kaybını en aza indirir ve ömrünü uzatır.

Yüksek kaliteli 120mm fanı, hem sessiz hem de optimum soğutma performansı sağlar.

Modüler yapıya sahip olması, kablo yönetimi daha kolay hale getirir.

Koruma özellikleri arasında aşırı ısınma, aşırı yük, kısa devre, faz kayması ve düşük voltaj yer alır; bu özellikler, herhangi bir olası hasarı engeller.

Güç kaynağı, ATX12V 2.4 ve EPS12V 2.92 standartlarına uyumludur, çeşitli sistem yapılandırmalarına kolayca entegre olur.

Bu özellikler, Aigo Gp650 80+ Bronze PSU’nun dayanıklılığını, performansını ve kullanım kolaylığını arttırmaya yardımcı olur. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmıştır ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak hedeflenmiştir.)

Yani çok kaliteli gibi durmuyor bana göre ama çokta kötü değil bence yani, ekran kartı takınca değişirim ben Psu'yu.İdare eder beni yani öyle değil mi?
Birde hocam seçtiğim ssd ve ram iyimi, bu şekilde alayım mı?
(50₺ farkla msi modeli var, okuma ve yazma hızı biraz daha yüksek, iyi bir modelmidir o?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-02-06-16-49-57-372_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-02-06-16-49-57-372_com.android.chrome.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 21
RAM'ler 2*8GB ve 3200 veya 3600MHz ise sorun yok. Kioxia markası da Toshiba üretimidir, iyidir fakat 50 TL farkla MSI var dediniz, onun modeli nedir? Şu haliyle alınabilir sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı