Hangi banka kartı alınmalı?

Wolnac

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 18 yaşında olduğum için kendime bir banka hesabı açmak istedim hisse vb. işlerli araştırıp biraz denemek istiyorum. Bir Garanti hesabı açtım fakat banka kartı başvurusu yapacakken biraz kafam karıştı. Öncelikle kredi vb. çekmek istemiyorum sadece içine ne kadar para koyduysam onu harcamak istiyorum o yüzden Paracard Bonus Kart başvurusu yapacaktım, fakat birde Bonus Genç Paracard var bunların farkları nelerdir ve hangisini çıkarmamı önerirsiniz?

Ben yıllardır Enpara kullanıyorum. Aidat yok, kredi çekme durumu yok. 3D Secure ile veya olmadan istediğin yerde kullanabiliyorsun. Dikkat etmen gereken karta limit eklemek ve gerekmediğinde internet alışverişine kapatmak. Özellikle büyük miktarlarda para ekleyeceksen çalınma riskine karşı koruma uygulamalısın.

Farklarını bilemiyorum da sadece yatırdığınız kadar harcamak istiyorsanız banka kartı almalısınız. Kredi kartını kolay kolay vereceklerini sanmam da imza atarken imza attığınız şeylere dikkat edin. Kredi kartının altına imza atmayın. Sadece banka kartıyla alakalı şeylerin altına imzanızı atın.

Arkadaşlar merhaba 18 yaşında olduğum için kendime bir banka hesabı açmak istedim hisse vb. işlerli araştırıp biraz denemek istiyorum. Bir garanti hesabı açtım fakat banka kartı başvurusu yapacakken biraz kafam karıştı. Öncelikle kredi vb. çekmek istemiyorum sadece içine ne kadar para koyduysam onu harcamak istiyorum o yüzden Paracard bonus kart başvurusu yapacaktım, fakat bir de bonus genç Paracard var bunların farkları nelerdir? Ve hangisini çıkarmamı önerirsiniz?

Bence finans ya da fibabank kullanın.

Bonus genç kartını 18 yaşından küçükseniz alamazsanız. Normal banka kartı alın. Hisse gibi işlemleri yaptırmıyor diye biliyorum. Birikim falan yapmak istersen ancak öyle.
bonus genç 18-25 yaş arası kullanabiliyor sadece fakat Harçlık hesabı falan açtırıyor onu almak isteyince.

Arkadaşlar yazdıklarımı hiç okumamışsınız veya ben kendimi açıklayamamışım. Ben zaten 18 yaşımı doldurdum, Kredi kartı almak istemediğimi banka kartı alacağımı zaten yazdım, sadece Paracard Bonus ve Bonus Genç Paracard (18-25 yaş arası kullanabiliyor) arasındaki farkları merak etmiştim. Sanırsam genç paracard Harçlık İşlemlerini bedava yapmanızı sağlıyormuş başka bir özelliği var mı bilmiyorum.

Son düzenleme:
bonus genç 18-25 yaş arası kullanabiliyor sadece fakat Harçlık hesabı falan açtırıyor onu almak isteyince.

Arkadaşlar yazdıklarımı hiç okumamışsınız veya ben kendimi açıklayamamışım. Ben zaten 18 yaşımı doldurdum, Kredi kartı almak istemediğimi banka kartı alacağımı zaten yazdım, sadece Paracard Bonus ve Bonus Genç Paracard (18-25 yaş arası kullanabiliyor) arasındaki farkları merak etmiştim. Sanırsam genç paracard Harçlık İşlemlerini bedava yapmanızı sağlıyormuş başka bir özelliği var mı bilmiyorum.

Öyle aman aman farkı yok bana göre gereksiz.

Geri
Yukarı