Hangi bölümü seçmeliyim?

OLİTA HAYDAR

Kilopat
Makaleler
3
Yer
DOĞU ROMA IMPARATORLUĞU
Arkadaşlar malum üniversite sınavı açıklandı açıklanacak. Ben üniversiteye iş kaygısı ile gitmeyeceğim. Gerçekten okumak için gideceğim ve kararsız kaldım. Puanım iyi ama ne seçeceğimi bilemedim. Hem sözel çözdüm hem de eşit ağırlık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben üniversiteye iş kaygısı ile gitmeyeceğim. Gerçekten okumak için gideceğim ve kararsız kaldım.
Bunu diyen adam zaten birbirine uç bölümler arasında kalmaz. Hedefi tektir, amacı bellidir.

Ben uçak okuyacağıma, uçaklarla bir arada olacağıma 14 yaşımda karar vermiştim. Ne olursa olsun okuyacaktım. 14 yaşımdan beri hedefim hiç şaşmadı.

Sana da tavsiyem milletin konuşmalarına göre hayatına yön vermen değil, kendi isteklerinin peşinden gitmen olacaktır.

Şimdi bu sizin neden zevk aldığınıza bağlı şimdi zevk almadığınız bir bölümde okumak ve zevk aldığınız bir bölümde okumak arasında fark var. Burada siz ne yapmaktan hoşlanıyorsanız onun ile alakalı bir bölüme gidin biz burada seçsek dahi bu sizin hayatınız, biz karar veremeyiz.

Bu tamamen senin ilgi alanına bağlı, tanımadığım etmediğim için bilemeyeceğim, hangi üniversite olduğunu da bilmediğim için yorum yapmak zor. Ama birbirinden çok farklı alakasız bölümler seçenek olarak koymuşsun. Kafanda bir hedef yok belli ki, ilk önce onu belirlemeni tavsiye ederim.

İş kaygısı ile gitmeyecekseniz, seçtiğiniz bölümle ilgili kendinize okuldan ayrı değerler katmalısınız. En basitinden yabancı dil. Vaktinizi iyi değerlendirmelisiniz, Başarılar dilerim.

Bunu diyen adam zaten birbirine uç bölümler arasında kalmaz. Hedefi tektir, amacı bellidir.

Ben uçak okuyacağıma, uçaklarla bir arada olacağıma 14 yaşımda karar vermiştim. Ne olursa olsun okuyacaktım. 14 yaşımdan beri hedefim hiç şaşmadı.

Sana da tavsiyem milletin konuşmalarına göre hayatına yön vermen değil, kendi isteklerinin peşinden gitmen olacaktır.

Ben de 12 yaşımda yeni şeyler keşfetme tutkumu fark ettim. Sonucu ne olursa olsun o keşif hissi bana haz veriyordu. Başka kültürleri, dilleri, yemekleri, tarihleri araştırmaya başladım. Lisede nasıl yurt dışına daha kolay çıkarım diye araştırıken İngilizce hocam bana ışık tuttu. Kendisi benim de favorim olan Japonya dahil pek çok ülkeye gitmişti. Ben de onun gibi İngilizce öğretmeni olmaya karar verdim. Ve şimdi okurken sadece başka milletleri değil başka insanları da keşfetmenin harika keşifler olduğunu fark ettim. Verdiğim kararlar onaylanmadı zaman zaman seçtiği m yolda başkaları tarafından ama yılmadım. Ve şu an çok mutluyum.

Ben de @Jira ya bu konuda katılıyorum. Kendi hayatın için en doğrusuna yine sen karar vereceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı