Hangi custom ROM’ı kullanıyorsunuz?

Ayılar_Kralı

Hectopat
Fark ettim de forumda Custom ROM kullanan çok kişi var. Ve kimin hangi cihazda ne kullandığını merak ettim açıkçası. Custom ROM kullananlar buraya;
•Hangi cihazda hangi ROM'ları denediğini ve şu an hangisini kullandığını,
•Herhangi bir sorunla karşılaştınız mı,
•Memnun musunuz ve başkalarına tavsiye eder misiniz?
Ben hemen başlatayım;
Cİhaz: Galaxy J500FN. Evolution X, LineageOS, ViperOS ROM'larını denedim. Çalıştıramadım düzgün hiçbirini :) Şu an Bootleggers ROM kullanıyorum. (Android 9 ROM hepsi)
Çok sorunlarla karşılaştım maalesef (cahilliğimden).
Memnunum ama tavsiye etmem.

Cevaplarımızın ileride başka arkadaşlara yardımcı olacağını düşünüyorum. Umarım kısa kısa cevaplarsınız. Fazladan eklemek istediklerinizi de ekleyebilirsiniz.

Ben S8'de LineageOS kullanıyorum ve orijinal ROM'dan daha iyi geliyor bana. Tek problemi Google Play hizmetlerini ve tüm uygulamaları yüklü olmadığı için ayrı bir paketi flashlamak gerekiyor telefona sonradan.

Ben S8'de LineageOS kullanıyorum ve orijinal ROM'dan daha iyi geliyor bana. Tek problemi Google Play hizmetlerini ve tüm uygulamaları yüklü olmadığı için ayrı bir paketi flashlamak gerekiyor telefona sonradan.
Bazı ROM'larda gapps flaşlamak gerekiyor. Normal bir şey.
Redmi 7A için sorunsuz ROM varsa söyleyin kuralım :(.
Yapan çıkar belki, eğer ROM varsa. :)

Reis merhabalar forumda j5nlte için evolution x kurmayla ilgili bi postunuzu gördüm.sanırsam o rom xda dan kaldırılmış senden hala duruyosa bana gönderebilir misin? (bende de j500fn var ve ve evolution x rom lazım)
Bu arada X'dadaki neredeyse bütün ROM'ları kullandım :) en son aosp extended kullanıyordum (J500FN için) bootleggerın da bu telefon için olan versiyonu X'dadan kaldırılmış. Onu da isterim aslında :)

Geri
Yukarı