Hangi değer işlemci sıcaklığını gösteriyor?

tohatsu

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 5600X kullanıyorum. Sensörler birbirlerinden farklı değerler gösteriyorlar. Bunlardan hangisi işlemcinin gerçek sıcaklığı? Hangisini baz alarak soğutucumu ayar etmeliyim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-16 163453.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-16 163453.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 51
Ben de bunu hep karıştırıyorum ama genelde ilk sıradakini kabul ediyorlar. Avaraj olarak CPU'nun daha az ısınan diğer kısımları dahil edildiği için çok dikkate alınmıyor diye hatırlıyorum. Ama ben de merak ediyorum doğrusu.

OCCT'nin Power testine bir bak. Tüm donanımları maksimumda 20 dk yüke bindir bakalım. Isılar ne, PSU sıkıntı yaratıyor mu. Çünkü o test ağlatıyor resmen sistemi. Eğer o testte 90 derecenin üstüne çıkmıyorsan oyunlarda da maks. 70'i geçmezsin demektir. Testte ekran kartının da ısısını görebiliyorsun tam yükte. Hepsi bir arada elektrik tüketim şenliği gibi oluyor :D

OCCT Power testi yaptım. İşlemcim 76 derece, ekran kartım 72 derece oldu. Güç kaynağım Corsair RM serisinden olduğu için sıkıntı çıkarmıyor. Sistem oldukça stabil çalışmaya devam ediyor.
OCCT'nin Power testine bir bak. Tüm donanımları maksimumda 20 dk yüke bindir bakalım. Isılar ne, PSU sıkıntı yaratıyor mu. Çünkü o test ağlatıyor resmen sistemi. Eğer o testte 90 derecenin üstüne çıkmıyorsan oyunlarda da maks. 70'i geçmezsin demektir. Testte ekran kartının da ısısını görebiliyorsun tam yükte. Hepsi bir arada elektrik tüketim şenliği gibi oluyor :D

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-16 173303.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-16 173303.png
    45,1 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı