Hangi dile başlamalıyım?

Abi yapma

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 4-5 aydır Python ile uğraşıyordum. Bana yetecek kadar öğrendiğimi düşünüyorum. Şimdi hangi dile başlamalıyım? Önerdiğiniz dilin Udemy üzerinden kalite bir kursunu atarsanız çok sevinirim.

Sınırlarımı çok ölçmedim. Ama basit bir banka uygulaması yapabilirim.
Ben yerinizde olsam 2-3 dile yapışırdım. Eskiden gördüğüm dile atlamışım şuan toparlamaya çalışıyorum. Hiçbirini doğru düzgün öğrenmemiştim çünkü. Mesela yakın zamanda Python'ı hallettim şimdi sıra C++'da. Anlayacağın bir dilde gelişmeden başka bir dile atlamanı tavsiye etmem. Düz dil gibi düşün, ingilizceyi doğru düzgün bitirmeden Fransızca ve İspanyolcaya başlayabilir misin? Hayır. Her dilin kendine özgü kuralları var, temelinde her ne kadar aynı şey yapılıyor olsa da kendisi farklı. Bazıları uzun(İspanyolca) bazıları zor(Arapça). Bir dilde ustalaşmadan diğerine geçme, tabii yine sen bilirsin.

Ben yerinizde olsam 2-3 dile yapışırdım. Eskiden gördüğüm dile atlamışım şuan toparlamaya çalışıyorum. Hiçbirini doğru düzgün öğrenmemiştim çünkü. Mesela yakın zamanda Python'ı hallettim şimdi sıra C++'da. Anlayacağın bir dilde gelişmeden başka bir dile atlamanı tavsiye etmem. Düz dil gibi düşün, ingilizceyi doğru düzgün bitirmeden Fransızca ve İspanyolcaya başlayabilir misin? Hayır. Her dilin kendine özgü kuralları var, temelinde her ne kadar aynı şey yapılıyor olsa da kendisi farklı. Bazıları uzun(İspanyolca) bazıları zor(Arapça). Bir dilde ustalaşmadan diğerine geçme, tabii yine sen bilirsin.
Tamam teşekkür ederim.

Ne yapacağına bağlı site ise HTML ama normal olarak :
2444D9F7-5EAE-479A-BE28-B828A9103206.png

Uzaktan yapabilirim demekle, bir projenin içine girince onu yapmak çok başka şeyler.

Python ile sınırlarını zorlayacak kaç proje geliştirdin mesela? Hiçbir dil 4-5 ayda tam anlamıyla öğrenilmez, hemen bırakmamalısın. Bir şeyler de geliştirmezsen unutur gidersin, bunun sıkıntısını çok yaşıyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı