Hangi dili öğrenmek istiyorsunuz?

İngilizce nasıl öğrendiniz hocam?

Bir arkadaşımla Duolingo'ya başladık. İşte orada puan sistemi var ben arkadaşımı geçeyim istedim o beni geçeyim istedi 1 ayda Duolingo'daki dersleri bitirdik.(Bütün dersler altın yaptık.) Haluk tatarında 200 videosu var onlara başladık. Fakat oradan aldığımız verim düşük oldu. Ben bütün kullandığım cihazları İngilizceye çevirdim. Sadece ingilzice içerik tükettim. YouTube'da İngilizce çok çok iyi içerikler var. Onun dışıunda kendi mesleğim ile alakalı bolca yazı okudum. Ekstra olarak Discord üzerinden bolca iletişim kurdum. IKEA ile bir problem yaşayınca globaldeki IKEA ile iletişim kuırmaya çalışmıştım orada uzun yazı yazmanın bayağı fayda sağladığını gördüm. Bolca bu tarz iletişim kurmamı gerektirecek iş yaptım.

Agendaweb üzerinden anlamadığım konuları çözdüm. Learning English - Exercises, Grammar, Vocabulary, Tests, Games sitesindende bayağı alıştırma çözdüm. Fakat şu an geldiğim seviye bence B1 daha ileri seviye için direkt kursa yazılayım istiyorum. Hatta yapabilirsem direkt yurt dışında dil kursuna gitme düşüncem var bakalım yapabilirsem. Benim isteğim ana dilim gibi konuşabilmek. İyi konuşuyorum iyi yazıyorum fakat Türkiye'de yaşadığım için yeterince İngilizceye maruz kalamıyorum.

Burada günde 2 saaten fazla İngilizce yazı okuyorum. İş ve takip ettiğim alanlar ile alakalı onunda faydası var. YouTube'dan üzerinde de günde 1 saat İngilizce video tüketiyorumdur.

Ben 2 yıldır İspanyolca'yı öğrenmek istiyorum ama maalesef olmuyor artık vazgeçtim. Yazıldığı gibi okunması zor hem de bir kelimenin bir sürü anlamı var zengin bir dil. Peki ya sizler hangi dili öğrenmek istiyorsunuz? Ya da istediğiniz dili öğrendiniz mi?

İspanyolca aslında o kadar zor bir değil. Sadece üstüne durulması gerekiyor. Bizde dersini veriyorlardı. Ama A1 seviyesi üstüne hiçbir zaman çıkmadılar nedense. Yani en azından nereli olduğumu, adımı, veya yol tarifi filan az çok öğrendim. Gayret gerektiren bir dil. İngilizcem B1+ seviyesine kadar çıkardım ondan sonra da zaten 11.sınıf olduğumuz için İngilizce dersleri 2 ders oldu. Bir dil öğrenmek istesem şu an bende İspanyolca'yı tam olarak öğrenmek isterdim.

Geri
Yukarı