Hangi dosya uzantılarından virüs bulaşır?

• Konuyu başlatan Adsız 1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 28B

Hangilerinden virüs bulaşır?

• Oy verenlerin toplamı
    185
Seçeneklerde olan sadece bootmgr filan yazmışsın da onlar sistem dosyası yani kernel içeriğinde bunlar dolaylı olarak bir zararlı bunlara bulaşıp sistemi sadece etkisiz hale getirebilir diğer türlü yürütülebilir bir içeriğe sahip olmazlar. Bilindik bir zararlıysa ve yük getirirse zaten sistem çökecektir :)

Diğer dediğin dosyaların hepsine zararlı enjekte edilebilir ve 1 kb'lık yardımcı bir dosyayla çalıştırılabilen zararlılar mevcut. Çoğuna yardımcı dosyaya da gerek yok :)
Yazılım uzmanı diye de bir şey yok sallamasyon bir kimlik sadece. Her kodu öğrendiysen ki daha yeni kodlama dilleri çıkıyor bu mümkün değil. Çıkmış olanları dahi öğrenmiş olsan karşına bilmediğin türde girişimler çıkar yani birkaç kod bilip uzman olunmuyor. Neyse, hangilerinde dikkat edilmesi gerektiğini en kısa şekilde belirttim ancak dosya uzantılarıyla sadece zararlı bulaşmaz açıkları da kapatmak lazım bu konu uzar gider o yüzden genel güvenlik önlemlerinizi AV kullanmayı bilmeniz yeterince koruyacaktır.

Konu sahibi, beni etiketlemişsin bildirim gelmemiş. @Murat5038 gerekli cevabı zaten vermiş.
Ben özet olarak önemli bir noktayı tekrarlayayım.
Zararlılardan korunmak için, tedbirinizi almalı ve kaliteli bir AV kullanmalısınız. :)

Konu sahibi, beni etiketlemişsin bildirim gelmemiş. @Murat5038 gerekli cevabı zaten vermiş.
Ben özet olarak önemli bir noktayı tekrarlayayım.
Zararlılardan korunmak için, tedbirinizi almalı ve kaliteli bir AV kullanmalısınız. :)

Arkadaşa katılıyorum, at sesi çıkarmayan herhangi bir AV olabilir. 😈

Bu da yanlış bilgilendirme. Bazı zararlılar uygulama bilgisi yerine ufak zararlı kod bloklarıyla bulaşabilir. Dediğim gibi ".MP3" dosyası uygulama değil bir ses dosyası.

Teoride olabilir ama pratikte öyle işlemiyor o işler.
MP3, resim, video ile virüs bulaşsaydı. Virüs süz PC kalmazdı piyasada.😏

Son düzenleyen: Moderatör:
Teoride olabilir ama pratikte öyle işlemiyor o işler.
MP3, resim, video ile virüs bulaşsaydı. Virüs süz PC kalmazdı piyasada.😏
İşliyor. @Murat5038 hocamızın da dediği gibi kalmıyor ;)

Her gün bunlardan zararlı bulaşmaz diyip kaç kişi zararlı yiyor kim bilir...

Geri
Yukarı