Hangi ekran kartını seçmeliyim?

Amatörpc

Centipat
Selam arkadaşlar, ben düşük seviye 2.el bir bilgisayar toplayacağım. Fakat ekran kartı seçemedim, çok fazla konu ve önerilme var o yüzden konu açmak istedim. Bilgisi olan kişiler ışık tutarsa sevinirim.

GTX 750 Ti.
MSI R7 370.
ASUS ROG 280 STRIX.

Bunlardan hangisini önerirsiniz? Veya bu seviyelerde baska bir kart önerir misiniz? Nedeni ile birlikte söylerseniz iyi olur.

GTX 750 Ti'ın fiyatı uygun ve diğerlerine göre biraz daha az performanslı.
R7 370 ise fiyatı biraz daha pahalı ve biraz daha yüksek performans veriyor.
R9 280 İkisinden de daha pahalı ve daha fazla performans veriyor.

Fiyatları aynı olmadığı için burada karar sizin. Ben olsaydım uygun olduğu için 750Ti tercih ederdim ama siz daha yüksek ücret ödeyip daha iyi performans almak istiyorsanız R9 280 almalısınız. Burada size kalmış yani.

Şu anda GTX 750 Ti kullanıyorum. Soğutma performansı olarak sıkıntı çıkarmıyor. Performans olarak Ultra grafik takıntınız yoksa gayet iyi performans sunuyor. Coil Whine gibi bir sorun çıkarmıyor. Yazılım tarafında halen güncel Update geliyor sürekli GeForce Experience tarafından. Hatta bir ara kızmaya başlamıştım o derece. Şu anlık bir sorun çıkarmadı. 2. el olarak almıştım.

Ne için kullanacaksın?
Nox bluestacks falan kullanmak için
Şu anda GTX 750 Ti kullanıyorum. Soğutma performansı olarak sıkıntı çıkarmıyor. Performans olarak Ultra grafik takıntınız yoksa gayet iyi performans sunuyor. Coil Whine gibi bir sorun çıkarmıyor. Yazılım tarafında halen güncel Update geliyor sürekli GeForce Experience tarafından. Hatta bir ara kızmaya başlamıştım o derece. Şu anlık bir sorun çıkarmadı. 2. el olarak almıştım.
Asus için forumda artifact oluyor almayın gibi yorumlar cok gördüm o yüzden biraz korktum aslında

Artifact olayını ilk defa duydum o yüzden yorum yapamayacağım. Model olarak ROG STRIX serisi var. ASUS için ROG STRIX serisi tutuluyor diye okumuşluğum var çoğu yerde.

Video eski olmasına rağmen detaylı anlatımı var isterseniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı