Hangi fan seçeneğini kullanılmalı?

c3yhun

Femtopat
Daha fazla  
Fandan rahatsız edici bir ses çıkmasını istemiyorum fakat oyunlarda FPS düşüklüğü istemiyorum.

Bilgisayarın sağlığı açısından Max seviyede kullanmak en iyisi diye biliyorum fakat çok rahatsız oluyorsanız sizi rahatsız etmeyen en yüksek seviyede kullanmak en iyisi olacaktır.

Fandan rahatsız edici bir ses çıkmasını istemiyorum fakat oyunlarda FPS düşüklüğü istemiyorum.
Öncelikle OC yapılamayan sistem ise, yükseğe çekmeye gerek yok. Normal ayarlarda kullanılabilir. Ama OC yapılmayan sistem olmasada sıcaklık değerleri eğer fazlaysa o zaman yüksek ayarlarda kullanılmalı sisteme göre değişen bir durum.

Oyun oynarken kulaklığınız ile oynuyorsanız fan sesini çok az duyarsınız ama gerçekten rahatsız edici bir ses varsa fanınız zamanla tozlanmış bobin kısımlarında dönerken ses çıkartabiliyor. Fanınızı çıkartın temizleyin etiket kısmının altındaki kavukçuk parçayı çıkartın ve içine WD-40 sıkın eğer kavukçuk parça yoksa yandaki boşluklardan fazla abartmayacak şekilde WD-40 sıkın. Zamanla oluşmuş toz ve pasları giderecektir sıfır gibi çalışacaktır.

Geri
Yukarı