Hangi forum daha iyi?

Sizce Hangi Forum?

• Technopat

Oy: 88 77,9%
  • SDN Forum (ShiftDelete.Net Forum)

Oy: 9 8,0%
  • DonanımHaber Forum

Oy: 8 7,1%
  • Diğer (Yazın)

Oy: 8 7,1%

• Oy verenlerin toplamı
    113
  • Anket kapandı .
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Betä32

Centipat
Yer
Keçiören, Ankara
Daha fazla  
Rahat ve hoş tasarımlı forumlar var. Ancak onları ayıran özellikleri çok. Sizce hangisi sizin için daha iyi?

Edit: Lütfen mesajla nedenini yazınız.

Son düzenleme:
SDN'de de takılıyorum ama bilgili insan sayısı 10'u geçmez. Herkes birbirini tanıyor, samimi bir ortam var, o da düşük aktif üyeden kaynaklı. Kurallar yok gibi bir şey, istediğini yapabilirsin. Biz burada kurallara alıştığımızdan mıdır, nedir ama orada hataları raporluyorum, etkisi yok.

Donanım Arşivi'ni anlatmaya değmez zaten, "çoluk-çocuk" demiyeceğim ama yaşı küçük ve bilgisi küçük insanlar takılıyor, saçma sapan mesajlar veriyor ve bunları burada söyleseniz üzerinize konu açarlar.

Technopat Sosyal'i ile alıp-veremediğim bir olay yok. İyidir kendileri.

Diğerlerini kullanmadım.

Technopat forumu benim için daha iyi bir bakmanı incelemeni konuları okumanı tavsiye ederim güzel aradığın her sorunun cevabını bulabilirsin bir incele 😂😂

SDN'de de takılıyorum ama bilgili insan sayısı 10'u geçmez. Herkes birbirini tanıyor, samimi bir ortam var, o da düşük aktif üyeden kaynaklı. Kurallar yok gibi bir şey, istediğini yapabilirsin. Biz burada kurallara alıştığımızdan mıdır, nedir ama orada hataları raporluyorum, etkisi yok.

Donanım Arşivi'ni anlatmaya değmez zaten, "çoluk-çocuk" demiyeceğim ama yaşı küçük ve bilgisi küçük insanlar takılıyor, saçma sapan mesajlar veriyor ve bunları burada söyleseniz üzerinize konu açarlar.

Technopat Sosyal'i ile alıp-veremediğim bir olay yok. İyidir kendileri.

Diğerlerini kullanmadım.
Hocam bunu şimdi söyledik SDN öğrenirse yandık. 😂

Neredeyse çoğu forumu denedim. Her forumun kendine göre özgü alanları var. Mesela, gitarla ilgili konular ile ilgili Turkrock'a, sıcak fırsatla ilgili Donanım Haber Forum'a bakarım. Teknoloji ile ilgili Technopat Sosyal'e bakarım. Forumlara bakarsak, Donanım Arşivi Forum'u denedim, moderatör(1 tane var) çok bilmişin birisi. Sırf o yüzden girmem bile. Üyeler genelde kalitesiz bilgisayar parçaları öneriyorlar, O konuyu uzatmadan geçeceğim. SDN Foruma gelirsek, maalesef yöneticileri birkaç markanın fan boyu olduğu için açtıkları forumlara dahi girmiyorum artık. Donanım Haber Forum'un da çok ömrü kalmadı. Eski havası yok maalesef.

Bunu burada açarsanız alacağınız cevap belli aslında. Çok mantıklı olmamış yani ama.

Anketteki forumlardan hiçbirinde üyeliğim yok. Hatta Technopat dışında sadece iki-üç foruma üyeliğim var ancak hiçbirine uzun yıllardır girmedim bile. Aktif kullandığım bir tek burası var yani. Cevabım belli olmuştur herhalde. 🙂

Donanım Haber çok farklı bir platform. Çok büyük, onu söylemem gerek. Burada her ne kadar başka kategoriler olsa da teknoloji dışında kalan bölümler maalesef fazla aktif değil. Oranın sırf otomobil bölümü bile başlı başına kocaman bir yer. Kalite olarak buradan tabii ki gerideler ancak şu da bir gerçek ki oranın içinde değerli bilgiler yatıyor. Üye olmasam da arada girer dolanırım. Bir de bir şey alacaksam, orada o ürünle ilgili daha fazla yorumla karşılaşabiliyorum. Ayrıca Google'da bir arama yaptığımızda önce DH'den daha fazla sonuç geliyor. Ha teknik problem yaşamışsak, her ne kadar buradan sayıca daha az sonuç gelse de burada bulacağımız konuların çözülmüş olma ihtimali daha yüksek.

SDN ise kendi halinde gibi. Pek girmedim sanırım, fazla bilgim yok o yüzden.

Kısacası en kaliteli gördüğüm ortam burası, gayet de mutluyum burada olmaktan. Özellikle denetimin iyi olması, yönetimin insanlara değer vermesi ve başka bir platformda görmediğim Türkçe ve imla kurallarına olan bağlılık, Bunlar burayı güzel kılan detaylar.

Son düzenleme:
Dh'de 2013'den beri takılırım fena forum değil ama çok troll kaynıyor artık. Ama bilgili insanlar çok var orada ben çok arkadaş edindim oradan hala da konuştuklarım var. SDN forumu da 4 senedir kullanıyorum orası da fena değil zaten orada da böyle bilgili kişiler var arkadaş ortamı var. Nedense bu forumda pek arkadaş bulamadım ben kimse sıcak değil herkes böyle laf sokma peşinde kime soru sorsam araştır bul dediler yardımcı olmadılar bana. Durum böyle. Bir de arada sırada Tnctr'de takılıyorum orası da bulunmaz niğmet.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı