Hangi gitar alınmalı?

Sherl0ock

Femtopat
Daha fazla  
Gitara başlamaya karar verdim fakat biraz araştırdıktan sonra gerçekten çok pahalı olduklarını fark ettim. Ayrıca zevk alıp almayacağımdanda emin değilim bu yüzden uygun fiyatlı bir gitar almak istiyorum ayrıca klasik gitar çalmak istiyorum. 1500-2000TL arasına önerebileceğiniz en azından elde tutulur bir gitar öneriniz var mı?

GARCIA LC 3900 CBK / Klasik Gitar Fiyatı, Özellikleri | Zuhal Müzik böyle bir gitar buldum fakat nasıldır bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin linkini verdiğiniz gitar bende var. Hatta aynı ürünü Barcelona markası adı altında da satıyorlar. Biraz çalımı zor. Parmaklarınızın çalımı kolay bir gitara göre özellikle bare falan basarken daha iyi baskı yapması gerekiyor. Bende 2 yıldır var ve hala sap atması veya cızlama yaşamadım. Alınabilir. Bütçe biraz artarsa çalımı daha kolay olan VC204H alınabilir.

Sizin linkini verdiğiniz gitar bende var. Hatta aynı ürünü Barcelona markası adı altında da satıyorlar. Biraz çalımı zor. Parmaklarınızın çalımı kolay bir gitara göre özellikle bare falan basarken daha iyi baskı yapması gerekiyor. Bende 2 yıldır var ve hala sap atması veya cızlama yaşamadım. Alınabilir. Bütçe biraz artarsa çalımı daha kolay olan VC204h alınabilir.

Hocam bütçeyi hiç arttıramayacağım o yüzden tavsiye ediyorsanız bu gitarı alıp başlamak istiyorum ayrıca gitarı alınca şu tarz oyun müzikleri çalmak istiyorum kulağa hoş geliyor aynı sesi aynı tonu yakalayabilir miyim bu gitarla? Yani ses konusunda bir sıkıntı çıkar mı? Gitar hakkındaki cahilligim icinde özür dilerim bu arada :/
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bütçeyi hiç arttıramayacağım o yüzden tavsiye ediyorsanız bu gitarı alıp başlamak istiyorum ayrıca gitarı alınca şu tarz oyun müzikleri çalmak istiyorum kulağa hoş geliyor aynı sesi aynı tonu yakalayabilir miyim bu gitarla? Yani ses konusunda bir sıkıntı çıkar mı?
Direkt birebir aynı tonu alamazsınız ama aynı tonu almanıza gerek yok. Ses gürlüğü açısından sokakta ses sistemsiz çalmayı düşünmüyorsanız sıkıntı olmaz. İyice öğrenin. Zaten zamanla daha iyi bir gitara geçmek isteyeceksiniz. Belki de hevesinizi aldıktan sonra bırakabilirsinizde.
Bu fiyata daha iyi bir seçeneğiniz yok.

Direkt birebir aynı tonu alamazsınız ama aynı tonu almanıza gerek yok. Ses gürlüğü açısından sokakta ses sistemsiz çalmayı düşünmüyorsanız sıkıntı olmaz. İyice öğrenin. Zaten zamanla daha iyi bir gitara geçmek isteyeceksiniz. Belki de hevesinizi aldıktan sonra bırakabilirsinizde.
Bu fiyata daha iyi bir seçeneğiniz yok.

Tamamdır hocam cok teşekkür ederim. İlk başta yavaş yavaş öğrenmeye çalışacağım ardından zevk alırsam devamı gelir zaten. Bu arada gönderdiğim site güvenilirdir değil mi? Yani rahatlıkla alışveriş yapabilirim. Çok soru sordum bu arada kusura bakma :/

Geri
Yukarı