Hangi internet paketi seçilmeli?

Burzum

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Hat değerlerimi, farklı siteler üzerinden yaptığım hız testlerini ve kullandığım internet paketini görsellerde paylaştım. Şu an halihazırda "Speed Pro 75" paketini kullanıyorum ve sizce hattım "Speed Pro 100" paketini destekler mi? Eğer "Speed Pro 100" paketine geçersem tahmini olarak kaç Mbps hız alırım? Telefondaki bayana paket seçerken ''Speed pro 100'' paketini seçmek istediğimi söyledim fakat bana hattımın 82 Mbps desteklediğini ve eğer seçersem kopmalar ve dalgalanmalar olabileceğini bu yüzden de ''Speed Pro 75'' paketini almam gerektiğini söyledi. Sizce adres sorgulamasında görünen 83 Mbps değerine bakarak bana hattınız desteklemiyor demiş olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (35).png
    Ekran Görüntüsü (35).png
    29,6 KB · Görüntüleme: 41
  • Ekran Görüntüsü (37).png
    Ekran Görüntüsü (37).png
    52,6 KB · Görüntüleme: 51
  • Ekran Görüntüsü (38).png
    Ekran Görüntüsü (38).png
    38,8 KB · Görüntüleme: 38
  • Ekran Görüntüsü (39).png
    Ekran Görüntüsü (39).png
    35,2 KB · Görüntüleme: 39
  • Ekran Görüntüsü (41).png
    Ekran Görüntüsü (41).png
    89,4 KB · Görüntüleme: 40
  • Ekran Görüntüsü (42).png
    Ekran Görüntüsü (42).png
    24,9 KB · Görüntüleme: 44
Hocam Netspeed seçerek gerçekten güzel bir seçim yapıyorsunuz. 1 buçuk yılı aşkın süredir 35 Mbps'lik interneti kullanıyordum ve her zaman 38.5 Mbps alıyordum. Geçen hafta 75 Mbps'lik pakete geçtim fakat arayıp sorduğumda öğrendim ki altyapım 50 Mbps destekliyormuş ve paketimi 50 Mbps'e sabitlediler. 48 Mbps alıyorum. 1 buçuk yıldır sadece 3 kez desteğe ihtiyacımız oldu. Bir defasında 25 dk arama sonucu cevap verdiler. Diğer 2 aramamızda 1 dk da cevap verdiler. Sanırım tatil olduğu içindi. Ve açtığımız destekteki ufak sorunları hemen düzelttiler. Gerçekten Netspeed iyi bir seçenek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Sorunuza gelelim. Hocam ben aradığımda da dediler ki 75'e alırsak dalgalanmalar olur 50'ye sabitleyeyim mi? Bizde sabitleyin dedik. Sizde sabitletin yalan söyleyecek halleri yok ya :)

Yorumunuz için teşekkürler. Hocam zaten şu an Speed Pro 75 paketini kullanıyorum ve değerlerden gayet memnunum. Daha önce de Netspeed kullanıyordum fakat sonra büyük bir hata yapıp Millenicom'a geçtim. Müşteri hizmetleri berbattı sokaktan çevirdiğiniz herhangi biri Millenicom müşteri hizmetlerinden daha bilgilidir buna adım gibi eminim. İşi sadece pazarlama olan bayanları doluşturmuşlar ve hiçbir bilgileri yok. Bana ADSL üzerinden 3Mbit upload vereceklerini söylediler. Ben de başta tereddüte düştüm nasıl ADSL üzerinden bana 3Mbit upload verebilirler ki diye şüphelendim ama telefondaki çok bilmiş bayan defalarca emin misiniz diye sormama rağmen eminim dedi ve bende maksat oyunlarda ping biraz daha rahatlar diye Millenicom'a geçtim fakat değişen hiçbir şey olmadı, 1Mbit uploadı bile zor gördüm ve üstüne fazladan ödediğim fatura da cabası. Resmen dolandırıcılık... Sürekli telefonuma Millenicom'dan mesajlar aramalar reklamlar falan yağıyordu, 3 ay zor dayandım ve tövbe ettim şu an tekrar Netspeed kullanıyorum çok memnunum. Amacım Speed Pro 100 paketini alırsam dalgalanma ve kopma olmadan yararlanabilir miyim bunu öğrenmek.

Yorumunuz için teşekkürler. Hocam zaten şu an Speed Pro 75 paketini kullanıyorum ve değerlerden gayet memnunum. Daha önce de Netspeed kullanıyordum fakat sonra büyük bir hata yapıp Millenicom'a geçtim. Müşteri hizmetleri berbattı sokaktan çevirdiğiniz herhangi biri Millenicom müşteri hizmetlerinden daha bilgilidir buna adım gibi eminim. İşi sadece pazarlama olan bayanları doluşturmuşlar ve hiçbir bilgileri yok. Bana ADSL üzerinden 3Mbit upload vereceklerini söylediler. Ben de başta tereddüte düştüm nasıl ADSL üzerinden bana 3Mbit upload verebilirler ki diye şüphelendim ama telefondaki çok bilmiş bayan defalarca emin misiniz diye sormama rağmen eminim dedi ve bende maksat oyunlarda ping biraz daha rahatlar diye Millenicom'a geçtim fakat değişen hiçbir şey olmadı, 1Mbit uploadı bile zor gördüm ve üstüne fazladan ödediğim fatura da cabası. Resmen dolandırıcılık... Sürekli telefonuma Millenicom'dan mesajlar aramalar reklamlar falan yağıyordu, 3 ay zor dayandım ve tövbe ettim şu an tekrar Netspeed kullanıyorum çok memnunum. Amacım Speed Pro 100 paketini alırsam dalgalanma ve kopma olmadan yararlanabilir miyim bunu öğrenmek.

Hocam bence yetkililerin bir bildiği varki önermiyorlar. Hocam ben iş yerinde Millenicom kullanıyorum çok uzun yıllardır. Hızlı internet sadece 60 TL. Yılda 1 kez 2 TL'lik zam yapıyorlar :D. Hocam bu arada ben derken benim iş yerim değil babamın.
Babanın yerimi len derlerya. Evet babamın yeri :D

(Yine yanlış anlaşılma olmasın dükkanın binası 1990'larda kurulmuş eski bir binada kiradayız )

Benden uzak olsunlar senin memnun olmana sevindim :D modem arayüzünde bulunan ulaşılabilir hız değerleri beni tereddüte soktu. Çünkü çevirdiğimde 100 Mbps değerine denk geliyor. Acaba o değer portun desteklediği Max değeri mi gösteriyor yoksa şu an modemin alabildiği Max sinyal ve değere mi denk geliyor sorusu kafamı karıştırdı. Herhalde tekrar arayıp soracağım. Tekrardan teşekkürler hayırlı günler.

Benden uzak olsunlar senin memnun olmana sevindim :D modem arayüzünde bulunan ulaşılabilir hız değerleri beni tereddüte soktu. Çünkü çevirdiğimde 100 Mbps değerine denk geliyor. Acaba o değer portun desteklediği Max değeri mi gösteriyor yoksa şu an modemin alabildiği Max sinyal ve değere mi denk geliyor sorusu kafamı karıştırdı. Herhalde tekrar arayıp soracağım. Tekrardan teşekkürler hayırlı günler.

Hocam bende telefonla modeme bağlanınca 155 Mbps diyor modemin yanındayken. Ama kablosuz alabildiğim 25 Mbps. Kabloluda 50 Mbps. Ama kabloluya da 100 Mbps yazıyor.

Doğrudur hocam, neyse zaten daha düne kadar 16 Mbps donwload 1 Mbps upload kullanan birisiydim. Şu an benim için 75 Mbps download 8 Mbps upload gayet iyi ve çok memnunum. Arada sadece 4 TL fiyat farkı olduğu için geçmek istemiştim sağlık olsun. Özellikle 1 Mbps upload çilesi bittiği için o kadar mutluyum ki :D hayırlı geceler.

Doğrudur hocam, neyse zaten daha düne kadar 16 Mbps donwload 1 Mbps upload kullanan birisiydim. Şu an benim için 75 Mbps download 8 Mbps upload gayet iyi ve çok memnunum. Arada sadece 4 TL fiyat farkı olduğu için geçmek istemiştim sağlık olsun. Özellikle 1 Mbps upload çilesi bittiği için o kadar mutluyum ki :D hayırlı geceler.

Hayırlı geceler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı