Hangi servis sağlayıcı / internet paketi seçilmeli?

ArthurDent

Kilopat
Daha fazla  
Şu an Türk Telekom - Aylık 200 GB / 50 mbps bir paket kullanıyorum. Taahhütümün bitmesine birkaç ay var. Kotalı internetten bıktım. Aslında internet hızı konusunda pek sorunuk yok, vaadedilen değere çok yakın hızlar alabiliyorum. O yüzden Türk Telekom'un makul sınırsız internet tarifelerinden önerisi olan arkadaşlar da varsa dinlemek isterim.

• Konum: Keçiören / Ankara (Bölgeden bölgeye İSS kalitesi çok değişebildiği için Keçiören'deki kullanıcıların deneyimleri çok aydınlatıcı olur)
  • Kullanım profilim: Singleplayer / multiplayer oyun, dizi - film, video gibi şeylerin hepsini yaparak interneti mümkün olan çoğu alanda kullanıyorum :) Haliyle download hızı da ping de önemli. Sadece, içerik üretici olmadığım için, upload çok kritik değil.
  • Aradıklarım: Mutlaka sınırsız olmasını istiyorum, kotalı internet çekilir gibi değil. Hız konusunda çok kesin bir alt limit koymak istemiyorum.*

*Kafamı en çok kurcalayan konu acaba kotasız / 35 mbps bir pakete geçersem ve yine 35'e yakın bir hızı alabilirsem yeterli gelir mi? Türkiye şartlarında kulağa iyi geliyor ama sağlayıcılar her zaman paketin hızını stabil olarak veremedikleri için 50 mbps bile arada bir sorun yaşatabiliyor, haliyle 35 hakkında soru işaretlerim var. 24 mbps ve altının ise kesinlikle yetersiz olacağını tahmin ediyorum. Eminim kullanımı benimle benzer olup 24 mbps veya 35 mbps internet kullananlar vardır, sıkıntı yaşıyor musunuz? Hangi sağlayıcıyı kullanıyorsunuz?

Bütçe? Bir de altyapı sorgulama yapıp ss atın. Sorgulamayı türknet'ten yaparsanız güzel olur. Tam olarak kaç mbps alabileceğinizi söylüyorlar. Kendi altyapısını da TT altyapısını da gösteriyor.

Türk Telekom 24 Mbps paketini kullanıyorum. Yaklaşık 2 seneden beri bir problem yaşamadım. Daha hızlı paketleri kullanıp sıkıntı yaşayanlarda var. Birazda şans meselesi aslında. Kablolarla alakalıda olabilir bu hız problemleri. Dediğim gibi ben bir sıkıntı yaşamadım hatta biraz gariptir 24 Mbps paketim olmasına rağmen ne zaman ölçsem 26-27 Mbps gibi sonuçlar elde ediyorum.

1625484268996.png

185 TL vermiyorsunuz öyle değil mi? Fiyat politikası neredeyse yarı yarıya. Yapracık'tayım ve Türk.Net kullanıyorum çok memnunum. Zaten tamamen TT altyapısını kullandığı için farklı veya daha düşük bir hız almayacaksınız. Üstüne birde gayet güzel ping değerleri, verebildiği her an 100MBit veriyor, 2-3 kez 70-80'e indiğini gördüm. Varsa Keçiören yazsın ancak TT'de ısrar etmemenizi tavsiye ediyorum.

Eki Görüntüle 1096766
185 TL vermiyorsunuz öyle değil mi? Fiyat politikası neredeyse yarı yarıya. Yapracık'tayım ve Türk.Net kullanıyorum çok memnunum. Zaten tamamen TT altyapısını kullandığı için farklı veya daha düşük bir hız almayacaksınız. Üstüne birde gayet güzel ping değerleri, verebildiği her an 100MBit veriyor, 2-3 kez 70-80'e indiğini gördüm. Varsa Keçiören yazsın ancak TT'de ısrar etmemenizi tavsiye ediyorum.
Gerçekten çok kazıklıyor TT. 50 megabit kotalı internet 185 lira ne yaaa.

Bütçe? Bir de altyapı sorgulama yapıp ss atın. Sorgulamayı türknet'ten yaparsanız güzel olur. Tam olarak kaç mbps alabileceğinizi söylüyorlar. Kendi altyapısını da TT altyapısını da gösteriyor.
Esasında 100 lira civarının üstüne çıkmak istemiyorum pek. Ancak bütçe hakkında kesin bir şey belirtmedim çünkü taahhüt falan derken paketlerin fiyatları düşebiliyor biliyorsunuz, 110 - 120 liralık bir paket de indirimlerle benim bütçem civarına inebilir.

Türknet daha önce 35 mbps adsl gösteriyordu diye hatırlıyorum, şu an böyle bir sonuç verdi:

2021-07-05 16_22_35-İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet - Opera.png

Türk Telekom 24 Mbps paketini kullanıyorum. Yaklaşık 2 seneden beri bir problem yaşamadım. Daha hızlı paketleri kullanıp sıkıntı yaşayanlarda var. Birazda şans meselesi aslında. Kablolarla alakalıda olabilir bu hız problemleri. Dediğim gibi ben bir sıkıntı yaşamadım hatta biraz gariptir 24 Mbps paketim olmasına rağmen ne zaman ölçsem 26-27 Mbps gibi sonuçlar elde ediyorum.
Gerçekten de şans meselesi, piyango bileti alır gibi internet sağlayıcı deniyoruz ve bu rezalet bir durum.

Eki Görüntüle 1096766
Hayır, taahhüt indirimleri ve zamanında başka sağlayıcıya geçmeyelim diye yapılan indirimlerle 80 lira civarı bir fatura ödüyorum aylık. Ancak aldığım hizmete karşılık (hızımdan memnun olsam da kotalı olması ve dönem dönem yaşanan bağlantı sorunları çok can sıkıcı) 80 TL bile içime oturuyor diyebilirim :)

Haliyle kesinlikle TT'de ısrarcı değilim, tam aksine rakip firmalara geçmekten memnuniyet duyarım. Ancak en ciddi rakip olarak gördüğüm Türknet'e baktığımda bölgeden bölgeye çok fark ediyor gibi bir izlenime kapılıyorum. Altyapı aynı olmasına rağmen bazı yerlerde daha sık kesintiler yaşandığıyla ilgili şeyler gördüm. Mesela pandeminin ilk dönemleri durum nasıldı? Ve en sık gördüğüm bir başka eleştiri de müşteri hizmetleri / teknik destek konusu. Oraya işiniz düştü mü?

Gerçekten çok kazıklıyor TT. 50 megabit kotalı internet 185 lira ne yaaa.
İnanılmaz fiyatlandırmalar ya, AKK kalktıktan sonra 24 mbps kotasız internetleri bile inanılmaz fiyatlarla piyasaya soktular. Ciddi ciddi 2021'de kotasız interneti farklı bir nimet gibi görüyor ve satıyorlar.

Öncelikle Türk.Net taahhütsüz, ilk ay tek telefonla iptal edebiliyorsunuz ücretsiz, sonrasında ise artık yeter dediğiniz anda çıkabiliyorsunuz. TT altyapısını kullanan çok rakip var. GIBIT.Net şuan en ucuzu olabilir sanırım 100MBit için. Bölgenizde Kent.Net olup olmadığına bakabilirsiniz, çok memnundum ancak fiyat sebebiyle değiştirdim. Turkcell altyapısını kullanıyor olması lazım belli yerlerde.
Onun haricinde Wifi'lara bakabilirsiniz neler var. Bolca gördüğünüz şey genelde bölgede iyi hizmet veriyordur.

Öncelikle Türk.Net taahhütsüz, ilk ay tek telefonla iptal edebiliyorsunuz ücretsiz, sonrasında ise artık yeter dediğiniz anda çıkabiliyorsunuz. TT altyapısını kullanan çok rakip var. GIBIT.Net şuan en ucuzu olabilir sanırım 100MBit için. Bölgenizde Kent.Net olup olmadığına bakabilirsiniz, çok memnundum ancak fiyat sebebiyle değiştirdim. Turkcell altyapısını kullanıyor olması lazım belli yerlerde.
Onun haricinde Wifi'lara bakabilirsiniz neler var. Bolca gördüğünüz şey genelde bölgede iyi hizmet veriyordur.
Bu iptal süreci gerçekten tek telefon kadar kolay oluyor mu? :) Ve diğer öneriler için de çok teşekkür ederim

Bu iptal süreci gerçekten tek telefon kadar kolay oluyor mu? :) Ve diğer öneriler için de çok teşekkür ederim
Emin olmamakla beraber ücretsiz iade için geçerli bir sebebe ihtiyacınız olabilir. Ancak iptal için bir sebep gerekmiyor ve arayıp iptal ettirdikten sonra, evinize kurye çağırıp modemi gönderiyorsunuz. Kurulum için aldığı 3x35TL dışında modem ücreti almıyor ancak sonrasında geri istiyor. Başka işlem olmaması gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı