Hangi servis sağlayıcı / internet paketi seçilmeli?

ArthurDent

Kilopat
Daha fazla  
Şu an Türk Telekom - Aylık 200 GB / 50 mbps bir paket kullanıyorum. Taahhütümün bitmesine birkaç ay var. Kotalı internetten bıktım. Aslında internet hızı konusunda pek sorunuk yok, vaadedilen değere çok yakın hızlar alabiliyorum. O yüzden Türk Telekom'un makul sınırsız internet tarifelerinden önerisi olan arkadaşlar da varsa dinlemek isterim.

• Konum: Keçiören / Ankara (Bölgeden bölgeye İSS kalitesi çok değişebildiği için Keçiören'deki kullanıcıların deneyimleri çok aydınlatıcı olur)
  • Kullanım profilim: Singleplayer / multiplayer oyun, dizi - film, video gibi şeylerin hepsini yaparak interneti mümkün olan çoğu alanda kullanıyorum :) Haliyle download hızı da ping de önemli. Sadece, içerik üretici olmadığım için, upload çok kritik değil.
  • Aradıklarım: Mutlaka sınırsız olmasını istiyorum, kotalı internet çekilir gibi değil. Hız konusunda çok kesin bir alt limit koymak istemiyorum.*

*Kafamı en çok kurcalayan konu acaba kotasız / 35 mbps bir pakete geçersem ve yine 35'e yakın bir hızı alabilirsem yeterli gelir mi? Türkiye şartlarında kulağa iyi geliyor ama sağlayıcılar her zaman paketin hızını stabil olarak veremedikleri için 50 mbps bile arada bir sorun yaşatabiliyor, haliyle 35 hakkında soru işaretlerim var. 24 mbps ve altının ise kesinlikle yetersiz olacağını tahmin ediyorum. Eminim kullanımı benimle benzer olup 24 mbps veya 35 mbps internet kullananlar vardır, sıkıntı yaşıyor musunuz? Hangi sağlayıcıyı kullanıyorsunuz?

Emin olmamakla beraber ücretsiz iade için geçerli bir sebebe ihtiyacınız olabilir. Ancak iptal için bir sebep gerekmiyor ve arayıp iptal ettirdikten sonra, evinize kurye çağırıp modemi gönderiyorsunuz. Kurulum için aldığı 3x35TL dışında modem ücreti almıyor ancak sonrasında geri istiyor. Başka işlem olmaması gerek.
Anladım, çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı