Hangi internet sağlayıcısı daha iyi?

HD4450

Kilopat
Vodafone kullanıyoruz ve çok saçma bir şekilde alt kata internet gitmiyor modem salonda, salonda bile az çekiyor. Birkaç tane yerin altyapısını sorguladım bunlar çıktı;

2022-04-26_19-04-50.png

2022-04-26_19-00-02.png

2022-04-26_19-01-00.png

Hangi sağlayıcı daha iyi acaba?

Kablolu ve kablosuz da da sıkıntı veriyor yeni modem getirdiler hala aynı sorunlar.
Zaten şebeke çekim gücü bildiğim kadarıyla OEM modemlerde hep bir problem.

Özellikle Kablonet'in DOCSIS altyapıda kullandığı Netmaster Infinity 401 modemi.

Vodafone genelde HUAWEI modemleri kullanıyor. Nedendir bilmiyorum ama SoL, Vodafone, TT gördüğüm tüm OEM HUAWEI modemlerinde sinyal zayıflığı, anlık kopma, kablosuz hızda düşmeler gibi sorunlarla karşılaştım. ZyXEL VMG3312 B10B kullanıyorum 3 yıldır. Netspeed VDSL hizmeti alıyorum. 35 Mbit'i eksiksiz biçimde evin her tarafına verebiliyor.

Bu arada modem konusunda 2.4Ghz düşük hızları çok daha uzaklara iletirken 5Ghz'de bu yüksek mertebelere çıkan hızlar mesafe arttıkça kopmalarla sonuçlanıyor.

Alt kat vs demişsiniz sanırım eviniz 2 katlı. Bu durumda Wifi genişletici almak daha yararlı olabilir.

ISS tavsiyesi isterseniz 9 aydır 35 Mbit Netspeed VDSL hizmeti alıyorum. Şu ana kadar problem yaşamadım. Önerebilirim. Apartmanıma FTTH altyapı çekildi. Geçiş yapmayı bekliyorum yine Netspeed üzerinden Fiber hizmeti alacağım.

Son düzenleme:
Vodafone kullanıyoruz ve çok saçma bir şekilde alt kata internet gitmiyor modem salonda, salonda bile az çekiyor. Birkaç tane yerin altyapısını sorguladım bunlar çıktı;

Eki Görüntüle 1371086

Eki Görüntüle 1371089

Eki Görüntüle 1371088

Hangi sağlayıcı daha iyi acaba?
Alt kata gitmemesinin sebebi iss degil cekim gucuyle alakali. Ag genisletici alarak bu sorunu cozebilirsiniz. Ayrica iss degismek istiyorsaniz NetSpeed oneririm. En uygun ve cok kaliteli iss.

Geri
Yukarı