Hangi internet sağlayıcısı seçilmeli?

Sizce benim için hangisi daha uygun?

• Oy verenlerin toplamı
    118
1 ay öncesine kadar Türk Telekom kullanıyordum. Taahhüdüm bittiği için ISS'larına göz attım, Netspeed daha mantıklı geldi. Size kalmış aslında.
Türk Telekom hem daha az Mbps hem de daha pahalı. Ama bizim burda herkes Türk Telekom kullanıyor. Ben de Netspeedi düşünüyorum şuan. Ama belli değil Türknet ya da Millenicom da olabilir.

Attığınız resimde IP adresinizi kapatmanız daha iyi olacaktır.
Attığınız resimde IP adresinizi kapatmanız daha iyi olacaktır.
Maalesef artık cevabı düzenlemem mümkün değil ancak, zaten şuan aktif olarak kullanmıyorum tam olarak çünkü kabloyu çekmedim. Modemi resetlediğimde değişecek nasıl olsa. Yine de uyarınız için çok teşekkür ederim.

Millenicom alma, bir zaman internet kopma hatası çektim ve arıza belirttiğim halde baya bir zaman sonra yapıldı. Özellikle online eğitimim var, yeni eve geçtim, 3 gündür arıyorum nakil istiyecem müşteri hizmetleri açmıyor, çok meşguller bana sanki. 3 gün ya geri dönün yazdım whatsapp iletişimden. Yok kimse ne aradı ne mesaj attı. Deli ettiler, bana tarife değiştireyim diye günde 3 kere arıyorlardı, şimdi ise...

Millenicom alma, bir zaman internet kopma hatası çektim ve arıza belirttiğim halde baya bir zaman sonra yapıldı. Özellikle online eğitimim var, yeni eve geçtim, 3 gündür arıyorum nakil istiyecem müşteri hizmetleri açmıyor, çok meşguller bana sanki. 3 gün ya geri dönün yazdım whatsapp iletişimden. Yok kimse ne aradı ne mesaj attı. Deli ettiler, bana tarife değiştireyim diye günde 3 kere arıyorlardı, şimdi ise...
Bilemiyorum. Hepsinde böyle sorunlar olabiliyor maalesef.

Kardeşim gıbırnet diye firma duydum 100Mbps 85TL ama sana önerim TürkNet yapa varsa ona bir bakın yapa ile 100/100e kadar alabilirsiniz santrale yakınlığınız ile doğru orantılı ben TürkNet kullanıyorum memnunum ama ev telefonu olmasa yanında gıbırneti bir denemek isterdim.

Kardeşim gıbırnet diye firma duydum 100Mbps 85TL ama sana önerim TürkNet yapa varsa ona bir bakın yapa ile 100/100e kadar alabilirsiniz santrale yakınlığınız ile doğru orantılı ben TürkNet kullanıyorum memnunum ama ev telefonu olmasa yanında gıbırneti bir denemek isterdim.
Gıbırneti ben de ilk defa duydum. Türknet veya Netspeed'den birini tercih edeceğim gibi duruyor şimdilik.

Bilemiyorum. Hepsinde böyle sorunlar olabiliyor maalesef.
Hocam, diğerleri meşgul olabilir ama bu millenicom 3 kere arıyorlardı, 4 gündür ben arıyorum ve mesaj arıyorum geri dönün diye hiç biri yok, diğer firmalar emin olun dönerdi almayın şimdiden söylüyorum. İlk başlarda çok memnundum hiç bir zaman hız düşüklüğü yaşamadım. Bu yıl bitirdiler beni. Bir zaman fatura ödemeyi normalde her ay 16. gün verirdik, unuttuk 18 oldu. 19 son ödeme zaten.
O 16-17'de her gece 11' de karşı taraftan internet gelmiyordu. 18' de ödedik diğer günler sıkıntı yaşamadım. Böyle bir olayda vardı. Bir zaman full gece kesiliyordu falan, kısaca önermiyorum.

Size tavsiyem Millenicom veyahut TürkNet olacaktır ancak, Millenicom TT altyapısında neredeyse TT ile aynı değerleri aldığından, benim açımdan Millenicom bir tık önde. Millenicom ile aldığım hız değerleri gerçekten muhteşem. 50 Mbps maksimum alabilirsin denilen altyapıda sabit 90+ Mbps alıyorum. İndirme hızım ise 10-11.5/MB/s arasında. Sana tavsiyem, Millenicom'dan aboneliğini başlatman ve bir denemen. Eğer zaten aldığın hızları beğenmezsen, 15 gün içerisinde cayma hakkı kapsamında aboneliğini iptal edebilirsin. Referans olması açısından, Aşağıya Ethernet kablosuyla bağlı bir bilgisayarda yaptığım hız testini iliştiriyorum. Defalarca hız testi yapmama rağmen, hız hep stabil kaldı ve hiçbir zaman 90 Mbps altına inmedi. Upload ise stabil bir şekilde 7 Mbps civarında idi ve hiçbir şekilde 7 Mbps altına düşmedi. 3. sayfada verdiğim kod ile de hem kendin eğer Millenicom'u beğenirsen 2. ayın faturasını ödemeyeceksin, çünkü ücretsiz olacak. Hem de bana 1 aylık ücretsiz internet kazandırmış olacaksın.

Ayrıca, her ISS sorun çıkarır arkadaşlar. Maalesef ki burası Türkiye, burada iyi şeyler denenmeden bulunmaz. Deneyip bulacaksın, bulduğunda da sahip çıkmayı bileceksin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    38,7 KB · Görüntüleme: 34

Geri
Yukarı