Hangi internet sağlayıcısı seçilmeli?

Sizce benim için hangisi daha uygun?

• Oy verenlerin toplamı
    118
Ben şahsen Millenicom'dan daha bugün kurulumu yaptırdım. Aldığım hız değerleri inanılmaz şaşırtıcı, çok güzel gerçekten. Altyapı sorgulama'da maksimum 50 Mbps alabileceğim yazıyordu ancak TT ekiplerinden 60-70'e çıkabilir belli olmaz diye bir bilgi aldım. Bugün kablosuzda, bakın dikkatinizi çekerim ki daha 22 metrelik ethernet kablosu çekmem lazım odama bu yüzden PC üzerinden speedtest yapamadım ancak kablosuzda, tamı tamına aldığım değerler bu. Görüldüğü üzere 75,8 Mbps indirme, 7,61 Mbps ise yükleme hızım mevcut ve bu değerler Şarköy'de ikamet etmeme karşın gerçekten beklediğimden de inanılmaz, harika değerler. Bence pingi de gayet ideal ki keza test ettiğim sunucuya bakarsanız "İstanbul" lokasyon, Turk Telekom Avrupa sunucusundan testi gerçekleştirdim. Şu anlık aşırı memnunum ve tabii ki asıl memnuniyeti zaman gösterecek ancak, ethernet kablom kargoya verilmiş. Kargodan geldiğimde (tahminimce yarın elime ulaşacaktır) ilk iş online oyun ve indirme testlerini yapmak ve sonuçlarını buradan paylaşmak, ayriyeten de hat değerlerini de buradan paylaşmak olacak.

Bu arada Millenicom'a üye olmak için vereceğim bir kodu kullanarak internetinizi 1 ay ücret ödemeden kullanabilirsiniz.
KOD: F41A8515 - Bu kodu Milleni.com.tr üzerinden başvuru esnasında yada 0850 333 0 333 numaralı müşteri hizmetlerinden, başvuru esnasında bu kodu kullanmanız halinde hem benim hem de sizin internet hizmetinizin 1 ayı ÜCRETSİZ olacak.

Bi değerleri wifi 2.4ghz mi yoksa 5ghz kullanarak mı aldınız?

Size tavsiyem Millenicom veyahut TürkNet olacaktır ancak, Millenicom TT altyapısında neredeyse TT ile aynı değerleri aldığından, benim açımdan Millenicom bir tık önde. Millenicom ile aldığım hız değerleri gerçekten muhteşem. 50 Mbps maksimum alabilirsin denilen altyapıda sabit 90+ Mbps alıyorum. İndirme hızım ise 10-11.5/MB/s arasında. Sana tavsiyem, Millenicom'dan aboneliğini başlatman ve bir denemen. Eğer zaten aldığın hızları beğenmezsen, 15 gün içerisinde cayma hakkı kapsamında aboneliğini iptal edebilirsin. Referans olması açısından, Aşağıya Ethernet kablosuyla bağlı bir bilgisayarda yaptığım hız testini iliştiriyorum. Defalarca hız testi yapmama rağmen, hız hep stabil kaldı ve hiçbir zaman 90 Mbps altına inmedi. Upload ise stabil bir şekilde 7 Mbps civarında idi ve hiçbir şekilde 7 Mbps altına düşmedi. 3. sayfada verdiğim kod ile de hem kendin eğer Millenicom'u beğenirsen 2. ayın faturasını ödemeyeceksin, çünkü ücretsiz olacak. Hem de bana 1 aylık ücretsiz internet kazandırmış olacaksın.

Ayrıca, her ISS sorun çıkarır arkadaşlar. Maalesef ki burası Türkiye, burada iyi şeyler denenmeden bulunmaz. Deneyip bulacaksın, bulduğunda da sahip çıkmayı bileceksin.
Millenicom 85 TL'ye 35 Mbps veriyor. Türknet ise 85 TL'ye 100 Mbps veriyor. Netspeed de 35 Mbps'yi 76 TL'ye veriyor.
Fiyat açısından karşılaştırırsak biraz geride kalıyor. Bundan dolayı Millenicom seçmeyebilirim.

Millenicom 85 TL'ye 35 Mbps veriyor. Türknet ise 85 TL'ye 100 Mbps veriyor. Netspeed de 35 Mbps'yi 76 TL'ye veriyor.
Fiyat açısından karşılaştırırsak biraz geride kalıyor. Bundan dolayı Millenicom seçmeyebilirim.
Ha kusura bakmayın, bu konuda haklısınız evet. O zaman yürü ya kulum deyip TürkNet'e başvurun.
Bi değerleri wifi 2.4ghz mi yoksa 5ghz kullanarak mı aldınız?
Bu değerler WiFi 2.4 GHz kullanarak alındı. Ethernet bağlantısıyla sabit 90 Mbps ve üstü almaktayım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    38,6 KB · Görüntüleme: 46
Eğer daha karar vermediyseniz Turkcell'in yeni bir kampanyası var, 12 taahhüt, ayda 150tl, 200 mbps internet sağlıyorlar, bende vodafone salıp geçtim bu kampanyaya, 2 gün falan oldu ama hızlı net kullanmak aşırı güzel bir şeymiş.

Eğer daha karar vermediyseniz Turkcell'in yeni bir kampanyası var, 12 taahhüt, ayda 150tl, 200 mbps internet sağlıyorlar, bende vodafone salıp geçtim bu kampanyaya, 2 gün falan oldu ama hızlı net kullanmak aşırı güzel bir şeymiş.
Turkcellin altyapısı yok maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı