Hangi internet sağlayıcısına geçilmeli?

Efe elmas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim internetim şu an Türk Telekom ve 16 Mbps paketim var. Artık gerçekten sıkıldım Türk Telekom'dan başka internet sağlayıcısına geçmek istiyorum. Sizce hangisine geçmeliyim? Aklımda TurkNet veya Comnet var. Normalde altyapı sorgulama yaptığım zaman altyapı erişiminiz yoktur diyor site fark etmeksizin. Ama başvuru kısmında internet bağlantım var dediğimde alabileceğim hızları gösteriyor. TurkNet'te 16 Mbps derken Comnet'te ise 35 ve 1000 Mbps'lik paketler var kafam bayağı karışık şu an ne yapabileceğimi bilemedim.

usta.PNG
mamad.PNG
ehmed.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim internetim şu an Türk Telekom ve 16 Mbps paketim var. Artık gerçekten sıkıldım Türk Telekom'dan başka internet sağlayıcısına geçmek istiyorum. Sizce hangisine geçmeliyim? Aklımda TurkNet veya Comnet var. Normalde altyapı sorgulama yaptığım zaman altyapı erişiminiz yoktur diyor site fark etmeksizin. Ama başvuru kısmında internet bağlantım var dediğimde alabileceğim hızları gösteriyor. TurkNet'te 16 Mbps derken Comnet'te ise 35 ve 1000 Mbps'lik paketler var kafam bayağı karışık şu an ne yapabileceğimi bilemedim.

Eki Görüntüle 1550817Eki Görüntüle 1550818Eki Görüntüle 1550819Eki Görüntüle 1550820

Dostum binanızda fiber internet var mı öncelikle onu kontrol edin.
Var ise hangi firmanın bunu da bilmeniz gerek.

Eki Görüntüle 1550817Eki Görüntüle 1550818Eki Görüntüle 1550819Eki Görüntüle 1550820
Türkcell süperonline varsa düşünülmeden geçilir yoksa araştırma yapmak gerek.

Dostum binanızda fiber internet var mı öncelikle onu kontrol edin.
Var ise hangi firmanın bunu da bilmeniz gerek.

Aslında geçen sene oturduğum yere fiber bağlanmıştı ve altyapı sorgulama yaptığım zaman alabileceğim Max hız 69 Mbps olarak gözüküyordu. O zaman T.T. İle olan sözleşmenin bitmesine daha olduğu için ve cayma bedeli ödemek istemedigim için geçmedim başka ISS'ye. Ama yaklaşık 1 ay sonra tekrar altyapı sorgulama yaptığım zaman bölgenizde hizmet veremiyoruz yazıyor ve bu durum hâlâ aynı. Ancak başvuru kısmından internet bağlantım var dediğim zaman alabileceğim hız gözüküyor fotoğraflarda da görebilirsiniz zaten.

Aslında geçen sene oturduğum yere fiber bağlanmıştı ve altyapı sorgulama yaptığım zaman alabileceğim Max hız 69 Mbps olarak gözüküyordu. O zaman t. T. İle olan sözleşmenin bitmesine daha olduğu için ve cayma bedeli ödemek istemedigim için geçmedim başka ISS'ye. Ama yaklaşık 1 ay sonra tekrar altyapı sorgulama yaptığım zaman bölgenizde hizmet veremiyoruz yazıyor ve bu durum hâlâ aynı. Ancak başvuru kısmından internet bağlantım var dediğim zaman alabileceğim hız gözüküyor fotoğraflarda da görebilirsiniz zaten.

Bu bilgiler bazen yanıltabiliyor.
Fiziki olarak bina girişinizde fiber hat ve kutu var mı kontrol etmelisiniz.

Geri
Yukarı