Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz?

Siz hangi şehirde yaşıyorsunuz? Ben Mezitli/Mersin fakat Mersin de genel olarak SOL fiber kullanan gördüğüm kim varsa sorun yaşıyor aynı benim gibi. Ben müşteri hizmetleriyle çok çabaladım ama hiçbir şey elde edemedim. 12 ay taahhüdüm var şimdi aşırı fazla cayma bedeli çıkıyor diye beklemek zorundayım. Dayanamayıp 2.ci interneti bağlattım 2 gün önce TT HiperNet VDSL 65 MB hız alıyorum fiber saha dolabı 229m uzaklıkta bana ve ankastrem binamızın içinde fakat binadaki tesisat eski olduğu için sanırım pinglerim fırlıyor 560mslere kadar arada bir, onun dışında ama sayfalar yüklenirken sıkıntı yok hiç SOL'deki gibi. Şimdi işte elektrikçi ile CAT 6 kablo ile yenileyeceğim şu tesisatımı fakat 8.katta evim ankastreden kaç m var tahmin etmekte zorlanıyorum ve dış mekana uygun CAT 6 kablo öneriliyor utp değil de FTP vesaire fakat onların fiyatları da çok tuzlu kafam karışık, elektrikçideki CAT 6 kabloyu taktırayım diyorum direk sanki sıkıntı olmaz gibi ama koruma olayı nasıl olacak bilmiyorum elektrik tesisatı ile aynı yerden geçiyor benim internet kablomda xD

Şu tesisatı 400 TL altına güzelce yenilemek istiyorum ama bilmiyorum işte ne masraf çıkaracak, ah şu TT fiber getirse binama ama işte yeni binalara yatırım yapıyorlarmış sanırım. Vallahi donanımhaberin forumunda acayip fazla şikayet var şu an ve son 1.5-2 yıldır konuları acayip artmış yalnız olmadığımı anladım. Özellikle İzmir'de de çok sorun yaşayan varmış, Mersin'de de sıkıntılı akrabalarımda SOL fiber var ondan biliyorum. Bu TT interneti bağlayan elemandan duydum genel olarak SOL Fiber'den bize geçiş var çok şikayet duyuyorum dedi, yani TT'ye geçiyorlarmış, bizim apartmanın eski yöneticisi de SOL fiber kullanıyor taahhüt bitmesini bekliyormuş TT'ye geçiş yapacakmış, bizim binada da sıkıntı olduğunu anladım böylece.

Ben Ankara'da yaşıyorum. Bizim binada eski bir bina 20 yıllık falan. Bu sene geldi SOL Fiber. TurkNet'i ben en eski bakır telefon kablolarıyla kullanıyordum VDSL 35 hız alıyordum hiçbir sorunum yoktu ve altyapım 70-80 Mbps'ye kadar destekliyordu değerlerim sağlıklı gözüktü için ama fiber geldiğinden ve yükseltirsem kopma sorunu yaşarım diye ellemedim hiç. Benim sözleşmem 2 yıllık ve daha 3.ayımdayım :(

Ben Ankara'da yaşıyorum. Bizim binada eski bir bina 20 yıllık falan. Bu sene geldi SOL Fiber. TurkNet'i ben en eski bakır telefon kablolarıyla kullanıyordum VDSL 35 hız alıyordum hiçbir sorunum yoktu ve altyapım 70-80 Mbps'ye kadar destekliyordu değerlerim sağlıklı gözüktü için ama fiber geldiğinden ve yükseltirsem kopma sorunu yaşarım diye ellemedim hiç. Benim sözleşmem 2 yıllık ve daha 3.ayımdayım :(
valla SOL en düşük paketi şuan 20MB hız en düşük şu paket var eğer 2. interneti bağlatabilecek güçteysen tabi, Türknet 100 TL fiyattandı sanırım.

Ben bu paket yerine 110 TL olan paket geçtim 35/5 daha mantıklı geldi en azından xD

Vallahi SOL en düşük paketi şu an 20 MB hız en düşük şu paket var eğer 2. interneti bağlatabilecek güçteysen tabii, TurkNet 100 TL fiyattandı sanırım.

Ben bu paket yerine 110 TL olan paket geçtim 35/5 daha mantıklı geldi en azından xD

Yok şu an ikinci bir neti bağlatacak gücüm yok. Bende Turkcell 100'e 10 kullanıyorum. FTTH daireye kadar fiber benimki. İlk 12 ay 129 ikinci ay 139 TL ödeceğim.

Yok şu an ikinci bir neti bağlatacak gücüm yok. Bende Turkcell 100'e 10 kullanıyorum. FTTH daireye kadar fiber benimki. İlk 12 ay 129 ikinci ay 139 TL ödeceğim.
Benimde aynı FTTH. Anladım oda güzel hız tabi indirmek için sadece xD SOL kalitesi işte vay be zamanında ne iyilerdi altyapıları, müşteri hizmetleri vesaire. Resmen SOL geriledi, gene müşteri hizmetleri diğerlerinden daha kibar özellikle TT müşteri hizmetlerinden xD

Soru başlıkta. Biz Kablonet 100 Mbps 100 TL ödüyoruz gayet memnunuz.
Bu da aldığımız hız.

Superonline. Ayda 85TL gibi bir fiyata 35Mbit hız. Üstelik alt yapım temiz olduğu için gece saatlerinde 50Mbit kadar çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı