Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz?

asdfgg.jpg

Sol fiber kullanıyorum hiçkimseye tavsiye etmem.Saçma sapan bir şekilde bazen whatsapp mesajları 1 2 dakika içinde gidiyor ve youtube felan çok zor açlılıyor.Tek sevdiğim yanı oyunlar çok çabuk iniyor.
Aynen öyle bende Fiber kullanıcısıyım, superonline eski superonline değil artık. Dediğin sorunları bende ve çevremde SOL fiber kullanan herkesten duyup görüyorum. Whatsap mesajları sorunu artı olarak sayfalar yüklenmeme sorunu ve benzeri..

Sadece indirdiğim bazı kaynaklardan hızından memnunum onun dışında çoğu kaynakta dizi izlerken bile 200MB hızlı internette takılıyor, yüklenmiyor, geç yükleniyor vesaire.

Aynen öyle bende Fiber kullanıcısıyım, Superonline eski Superonline değil artık. Dediğin sorunları bende ve çevremde SOL fiber kullanan herkesten duyup görüyorum. WhatsApp mesajları sorunu artı olarak sayfalar yüklenmeme sorunu ve benzeri.

Sadece indirdiğim bazı kaynaklardan hızından memnunum onun dışında çoğu kaynakta dizi izlerken bile 200 MB hızlı internette takılıyor, yüklenmiyor, geç yükleniyor vesaire.

Bu sorunları bilsem asla geçmezdim. TurkNet kullanıyordum sol fiberden önce bakır telefon kablosuyla ping testinde 4 ping alıyordum. Bir kere bile paket kaybıdır ping sorunudur yaşamadım. İnternet sayfaları direk açılıyor ve WhatsApp mesajlarında sıkıntı çıkmıyordu. Sırf oyunları hızlı indirelim diye geçtim çok pişmanım kimseyede tavsiye etmem.Aslında herkes bir ayaklanma felan yapsa düzelmezler mi bu sorunu genel bir sorun olduğu apaçık. @Research

Siz hangi şehirde yaşıyorsunuz? Ben Mezitli/Mersin fakat Mersin de genel olarak SOL fiber kullanan gördüğüm kim varsa sorun yaşıyor aynı benim gibi. Ben müşteri hizmetleriyle çok çabaladım ama hiçbir şey elde edemedim. 12 ay taahhütüm var şimdi aşırı fazla cayma bedeli çıkıyor diye beklemek zorundayım. Dayanamayıp 2.ci interneti bağlattım 2 gün önce TT HiperNet VDSL 65 MB hız alıyorum fiber saha dolabı 229m uzaklıkta bana ve ankastrem binamızın içinde fakat binadaki tesisat eski olduğu için sanırım pinglerim fırlıyor 560ms lere kadar arada bir, onun dışında ama sayfalar yüklenirken sıkıntı yok hiç SOL'deki gibi. Şimdi işte elektrikçi ile cat 6 kablo ile yenileyeceğim şu tesisatımı fakat 8.katta evim ankastreden kaç m var tahmin etmekte zorlanıyorum ve dış mekana uygun cat 6 kablo öneriliyor utp değilde ftp vesaire fakat onların fiyatları da çok tuzlu kafam karışık, elektrikçideki cat 6 kabloyu taktırayım diyorum direk sanki sıkıntı olmaz gibi ama koruma olayı nasıl olacak bilmiyorum elektrik tesisatı ile aynı yerden geçiyor benim internet kablomda xD

Şu tesisatı 400 TL altına güzelce yenilemek istiyorum ama bilmiyorum işte ne masraf çıkaracak, ah şu TT fiber getirse binama ama işte yeni binalara yatırım yapıyorlarmış sanırım. Valla donanımhaberin forumunda acayip fazla şikayet var şuan ve son 1.5-2 yıldır konuları acayip artmış yanlız olmadığımı anladım. Özellikle İzmirde de çok sorun yaşayan varmış, Mersinde de sıkıntılı akrabalarımda SOL fiber var ondan biliyorum. Bu TT interneti bağlayan elemandan duydum genel olarak SOL fiber'den bize geçiş var çok şikayet duyuyorum dedi, yani TT'ye geçiyorlarmış, bizim apartmanın eski yöneticisi de SOL fiber kullanıyor taahhüt bitmesini bekliyormuş TT'ye geçiş yapacakmış, bizim binada da sıkıntı olduğunu anladım böylece.

Geri
Yukarı