Hangi internet sağlayıcısını seçmeli veya denemeliyim?

sakaknk

Hectopat
Daha fazla  
Çok uzun süredir Türk Telekom kullanıyoruz. Modem yaklaşık 5 yıllık ve eskiden sorun çıktığında çok sorun etmiyorduk ama bir süre sonre insanın sinirini bozuyor ayrıca internet sağlayıcısını değiştirmeyi de düşünüyoruz. Fiber yaklaşık 1.5-2 ay önce bağlandı. Bugünde Turkcell'den bir görevli abi geldi fena bir fırsat değildi fakat hemen kanmadım. Yaklaşık 1-2 haftadır bu konuyu araştırıyorum ve araştırırken bu internet mevzularını çoğu kişi taahhütsüz alıp yaklaşık 1 ay deneyip gün içinde internet değerlerine göre seçildiğini gördüm büyük ihtimal böyle yapacağım. Elbette altyapı sorgulaması vb. yaptım. Extra olarak Kahramanmaraş'ta yaşıyorum araştırmam sonucu Akdeniz bölgesinde Turkcell, Türk Telekom'un daha iyi olduğunu öğrendim(yanlış bilgi değilse) Ege, İstanbul bölgesinde çoğu internet sağlayıcı merkezi olduğu için bize göre daha çok seçenek varmış. Router teknolojisine uzak biri olarak routerın ne olduğunu nasıl kullanıldığını vb. şeyleri net ve özet geçerek anlatıp ve 300-350 TL civarı kaliteli router önerirseniz sevinirim. (öncelikle bol bilgi sahibi ve tecrübeli kişiler yazarsa sevinirim)

Dosya Ekleri

• zortpırt.PNG
    zortpırt.PNG
    32,6 KB · Görüntüleme: 38
  • zortpırt 2.PNG
    zortpırt 2.PNG
    51,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:

Knkam bu aralar çoğunlukla Turkcell ve TurkNet arasında gidiyorum sitemizde Turkcell fiber çektiren sadece 1 kişi varmış şu an o yüzden ağ trafiği olmaz eğer ki alan olmazsa ayrıca Turkcell sadece D-Smart ile aynı internet geçitlerini kullandığını öğrendim.(gene yanlış bilgi değilse) TurkNet'in ise Türk Telekom ve 1-2 marka ile aynı geçiti kullandığını öğrendim. (gene bilgi yanlış değilse)
Kablonet sitesinden de test yapıp atar mısınız?

Elbette fakat şimdi hatırladım benim bulamamışlığım bilemiyorum ama Kablonet'te k. Maraşı bulamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı