Hangi iOS sürümünü kullanıyorsunuz?

İOS 12.5.7, Apple'ın en işkenceli telefonu iphone 6'dır. Film izlemeye kalk İOS sürümü yetmez, müzik dinlemeye kalk şarjı biter, oyun oynamaya kalk hiçbir oyunu açmaz, hiçbir şeye yaramıyor, işkence çekiyorum.
iPhone modeli mağdurları... 6S'e verilen destek ve 6'ya verilen destek arasındaki fark çok kötü.

iOS 12'de bile kasıyor hocam, iOS 13 alsaydı güzel olurdu ama performansı çok çok çok düşerdi büyük ihtimalle hocam.
Evet yazık oldu telefona. Şaka maka 2024'de kendi telefonum olan iPhone 11 son güncellemesini alacak, bu beni üzüyor...

iPhone 7 kullanıyorum iOS 16 güncellemesi almadı zaten fakat apple henüz desteği kesmiş değil iPhone 7 telefonlar için. Desteği kesince yeni telefon alırım muhtemelen.

iPhone modeli mağdurları... 6S'e verilen destek ve 6'ya verilen destek arasındaki fark çok kötü.
Evet hocam çok haklısın, 6S İOS 13 aldı, iphone 6'yı kaderine bıraktılar. :(

iOS 13 almayarak fena harcandı o telefon, en azından koyu mod özelliği vermelilerdi bence iPhone 6'ya.
Hocam İOS 13 Alsaydı iphone 6, çok iş yapardı.

iPhone X cihazımda iOS 16.5 kullanıyorum. Memnun değilim el yakacak derecede ısınma sorunu var. 5 dakika tarayıcıda gezinsem hemen ısınıyor. Umarım 16.5.1'de sorun çözülür.

iPhone 12 Pro ve iOS 16.5. iOS 15'i özlüyorum. iOS 16 hiçbir zaman adam olmayacak. Eski Android telefonlar gibi çalışıyor bazı kısımları. Klavyenin tepkime süresi berbat, yeni kilit ekranında kilit ekranlarını değiştirme menüsü çok hantal. iOS 11'den sonra en nefret ettiğim sürüm olmayı başardı. 12 Pro'yu S3 Mini'ye çevirdiği için teşekkürler.

iPhone 6'ya burada yazıldığı gibi hiç yazık olmadı aslında. Zaten telefon ölü olarak doğdu. iPhone 5S'in büyütülmüş ve yuvarlatılmış halinden başka bir şey değildi. Çipset desen fark yok, RAM desen 1 GB gibi rezil bir miktar, kasası desen dayanıksız, kamera da hiçbir düzgün geliştirme yok. Apple bunu sadece rakip firmalara bakın biz de büyük ekranlı telefon yaptık demek için çıkarmış gibiydi.

Zaten asıl devrimi ertesi sene yaptı. iPhone 6S ile 6 arasında %70 CPU, %90 GPU, NVMe depolama birimi, 2 kat daha hızlı ikinci nesil Touch ID gibi çok büyük farklar vardı. Böyle bir fark günümüz de hiçbir model arasında yaşanmadı böyle 1 sene içinde sadece. iPhone 6 alanlara yazık oldu. Ölü bir telefonu satın almış oldular.

Son düzenleme:
iPhone 12 Pro ve iOS 16.5. iOS 15'i özlüyorum. iOS 16 hiçbir zaman adam olmayacak. Eski Android telefonlar gibi çalışıyor bazı kısımları. Klavyenin tepkime süresi berbat, yeni kilit ekranında kilit ekranlarını değiştirme menüsü çok hantal. iOS 11'den sonra en nefret ettiğim sürüm olmayı başardı. 12 Pro'yu S3 Mini'ye çevirdiği için teşekkürler.

iPhone 6'ya burada yazıldığı gibi hiç yazık olmadı aslında. Zaten telefon ölü olarak doğdu. iPhone 5S'in büyütülmüş ve yuvarlatılmış halinden başka bir şey değildi. Çipset desen fark yok, RAM desen 1 GB gibi rezil bir miktar, kasası desen dayanıksız, kamera da hiçbir düzgün geliştirme yok. Apple bunu sadece rakip firmalara bakın biz de büyük ekranlı telefon yaptık demek için çıkarmış gibiydi.

Zaten asıl devrimi ertesi sene yaptı. iPhone 6S ile 6 arasında %70 CPU, %90 GPU, NVMe depolama birimi, 2 kat daha hızlı ikinci nesil Touch ID gibi çok büyük farklar vardı. Böyle bir fark günümüz de hiçbir model arasında yaşanmadı böyle 1 sene içinde sadece. iPhone 6 alanlara yazık oldu. Ölü bir telefonu satın almış oldular.
Bu bakımdan iPhone 5 de öyleydi. 32 bit olduğu için şak diye öldü. Zaten Touch ID bile yoktu. 5S alanlar yine şanslıydı, yenilik gelmişti. 6 alanlar da boş telefon almış oldu dediğin gibi. 6S de iyi bir telefondu. 7 ile 8 hemen hemen aynı. Ben de hem 5 hem 8 Plus alarak yine geçiş dönemi telefonlarına gelmiş oldum. Şimdi yine iPhone almaya kalksam şansıma yine geçiş dönemi telefonu denk gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı