Hangi Iphone'u Almalıyım?

CryBlood

Hectopat
Technopat Ailesi merhabalar,

Şuan elimde Asus'un Zenfone 2 modeli mevcut, alalı 2-2,5 sene oluyor. Cihazda performans sorunu pek oluşmasa da en dıştaki kamera merceği aşırı derecede çizildiği için artık fotoğraf çekemez oldum.

Telefonu genel olarak ofis amaçlı kullanıyorum (mail takibi, Word, Excel, PDF düzenleme ve görüntüleme gibi) ek olarak sosyal medya hesaplarımı takip ediyorum. Oyun hiç oynamıyorum desem yeridir. Telefon ihtiyacımın asıl sebebi kamerasının görüntü kalitesinin çizilmeden kaynaklı kötüleşmesi çünkü bir STK'nın faaliyetlerinde yer alıyorum ve faaliyet sırasında çeşitli fotoğraflar çekmemiz isteniyor, bunları merkeze raporlayarak, gönderiyoruz. Telefon kamerası çizik olduğu için her seferinde bana yük olan DSLR'ı yanıma alıyorum. Bu durumdan yoruldum artık.

Bir süre daha bekleyerek İphone X'i satın almayı düşünmüştüm fakat 7.000 TL bir telefona vermek mantıksız gelmeye başladı. Kamerası düzgün, yaptığım işleri yeni telefonumda da yapabileceğim bir cihaz arayışındayım. Önerilerinizi bekliyorum.

Aklımdaki modeller İphone SE 32 GB*, İphone 6 32 GB* veya Android bir telefon.

--
*Kapasite konusunda biraz endişem var fakat Google Drive'da 1 TB bulut depolama hakkım var bunu bir şekilde değerlendirebiliriz diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İphone 6'nın devri bitmeye başladı ayrıca home tuşları artık can sıkmaya başladı bence 7 düşünmelisiniz.

Bana kalırsa İphone alınmaz bu saatten sonra. İOS 11 ile çok sorun yaşıyorum, şarj çok gidiyor ve ısınma vb. problemleri var bana kalırsa Mİ 6 veya S7 gibi modellere yönelmeniz daha doğru olur

Ekran, kamera ve tasarımından dolayı Samsung Galaxy S8'i tercih ederdim.

Size tavsiye edebileceklerim şunlar :
*Samsung S6 Edge
*Samsung S7 Edge
*Samsung Galaxy S8, S8+
*Samsung Galaxy Note 8

Telefonu genel olarak ofis amaçlı kullanıyorum (mail takibi, Word, Excel, PDF düzenleme ve görüntüleme gibi) ek olarak sosyal medya hesaplarımı takip ediyorum. Oyun hiç oynamıyorum desem yeridir.

İş insanlarının hepsi Apple cihaz kullanır. Hangi Apple cihazını alırsan al sana Ofis uygulamalarında sıkıntı çıkartmayacaktır. iPhone SE 32GB düşüncen olabilir fakat Ofis amaçlı kullanmak istiyorsan 4 inç bir telefon olmamalı. Durumun el verirse iPhone 7 öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı