Hangi iş daha çok kazandırır? (Anket)

Hangi meslekler daha çok kazandırır?

• Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    48

OLİTA HAYDAR

Kilopat
Makaleler
3
Yer
DOĞU ROMA IMPARATORLUĞU
Arkadaşlar güzel bir üniversitede tarih okuyorum. Derslerimde başarılıyım ve boş zamanım 2. sınıfta daha da çok olacak. Gel gelelim hayatın gerçeklerine. Tarih bölümü, gelişen bu dünyada para kazandırmıyor. Yani bu bütün dünyada böyle. Akademisyen olmak problemli. İlliaki ileride evleneceğiz ve eşime padişah fermanı yedirmek istemiyorum. Ben de yemek istemiyorum ve bu tarihçiliği yaparken biraz da ekonomik özgürlük şart.

Ben ikinci üniversite okumayı düşünüyorum. Açıktan okuyacağım. Anketlere yazdığım mesleklere ilgiliyim ve başlangıç için (emlak yönetimi) ufak bir sermayem var. Başarılı olacağıma da inanıyorum ama seçemedim.

Verdiğim seçeneklerden hangileri daha çok para kazandırır. Açık öğretim-önlisans:

Yaptığım işte her zaman iyi olmaya çalışıyorum ve bu işlerde iyi olacağıma inanıyorum. Çekirdekten yetişme bir ticaretçiyim. O yüzden programcılık dışındaki bütün meslekler ticarete endeksli.

Lütfen programcılığı işaretleyecek arkadaşlar: Ben elon musk değilim. Yani en fazla yapabileceğim iş belli. Milyon dolarlık iş yapmam mümkün olmayacağı belli (programcılık mesleği bakımından)

Hep buraya PC özellikleri yazıyordum ama şimdi kendi özelliklerimi yazayım:

Anadolu lisesi.
Üniversite- tarih bölümü.
Fakir bir aile.
Ortalama seviye bir İngilizce ve giriş seviyesi Rusça ve aynı şekilde Anadolu lisesi Almanca'sı.
Çekirdekten ticaretçi.

Realist olarak lütfen işaretleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangisine yakınsanız o daha çok kazandırır, bir meslek iyi para kazandırabilir ama meslekte iyi olmadığınız müddetçe hiçbir meslek çok para kazandırmaz istisnalar harici. Benim tercihim sigorta olur ama.

Hocam en fazla para kazandıracak olan bölüm bilgisayar programcılığıdır "amma" kendi işini yaparsan, deneyimli olursan ve de tanınırsan.

Benim arkadaşım da tarih okuyor ve üniversitede kalmak için çok çabalıyor hocam hatta İngilizce bile öğreniyor. Eğer tarihi seviyorsanız o konuda ilerlemenizi öneririm ama diğer türlü ise bilgisayar programcılığı daha çok para getirebilir.

Benim arkadaşım da tarih okuyor ve üniversitede kalmak için çok çabalıyor hocam hatta İngilizce bile öğreniyor. Eğer tarihi seviyorsanız o konuda ilerlemenizi öneririm ama diğer türlü ise bilgisayar programcılığı daha çok para getirebilir.
Hocam tarih bölümünde veyahut sosyal bilimlerde sağlam bir para lazım. Bilim özgür ortamlarda yapıldığı kanaatimdeyim. Finansal özgürlüğüm olmadığı sürece kitap bile alamam. KYK ile de iş yürümez. Yani üniversiteden para kazanacak konuma gelmek için çok çabalamak ve sağlam bir paraya ihtiyaç var.

Hocam tarih bölümünde veyahut sosyal bilimlerde sağlam bir para lazım. Bilim özgür ortamlarda yapıldığı kanaatimdeyim. Finansal özgürlüğüm olmadığı sürece kitap bile alamam. KYK ile de iş yürümez. Yani üniversiteden para kazanacak konuma gelmek için çok çabalamak ve sağlam bir paraya ihtiyaç var.

Kararınıza saygı duyarım. O zaman bilgisayar programcılığını düşünebilirsiniz.

Alanında iyi olursan neden para kazanamayasın ki? Tarih kötü bir bölüm de değil bence.
Hocam aç kalma durumu var. Bölüm güzel. Herkesin yapmak istediği işi yapıyoruz. Fakat para yok. Kimse tarih öğrenmek için para vermek istemez. Roma ya da Yunan İmparatorluğu'nda olsak iyi para kaldırırdık ama dünyanın şu anda sosyal bilimlere ihtiyacı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı