Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz?

Intel i3-9100F neden çünkü para yok memnun muyum pek değil onun da sebebi i3-9100F'in 2400MHz RAM desteklediğini bilmiyordum onun dışında işimi görüyor en azından.

Modeli ile birlikte yazalım arkadaşlar. Hangi işlemciyi veya işlemcileri kullanıyorsunuz? Ve neden?
Laptop: İ7 2670QM
Masaüstü: Ryzen 7 2700X
Laptop'da aldığım dönem en iyi işlemcilerden biriydi İ7 2670QM. Masaüstünde ise Ryzen işlemcileri denemek istedim. İkisinden de memnunum.
i5-7200u

i3 9100F kullanıyorum. Bütçem düşük olduğu için ve uzun süre sisteme güncelleme yapmayacağım için tercih ettim. Benim işimi görüyor.

Ryzen 5 2600.
Gayet memnunum RX570 Armor OC kartımı rahatlıkla besliyor. R3 3100'e göre daha çok çekirdekli olduğu için işlemcimi overclock yapmadan daha üst seviye ekran kartlarına sorunsuz uyarlayabilirim. Hatta kendi kartım overclocklu olduğu için arkadaşımın 3100 işlemcisi ile testlerimizde oyunlarda FPS düşmesi oluyordu fakat R5 2600 tamamen rahat çalışıyor. 1600 AF alabilirdim ama bulamadığım için aldım.

İ7 2700k kullanıyorum hala ateş ediyor değiştirmeyi düşünmüyorum. Nerde trak orda bırak gereksiz masrafa lüzum yok bu zamanda.

Yeni konular

Geri
Yukarı