Hangi işlerde dövme olursa alınmaz?

1653145688409.png

Bilemiyorum. Burada olmayacağı belirtilmiş.

Dövme devlet görevine belirli şartlar altında sorun yaratmıyor. Silahlı güçler için yanlış hatırlamıyorsam 20 metreden eşgal belirtmemesi gerek. Ayrıca bazı devlet görevlileri memurlara uygulanan kanundan farklı kanunlara tabiler ( hakim savcı vs.) Özel sektörde bir kural yok ancak nerede pozisyon alacağınıza göre abartı olan dövmeler iş hayatında sorun yaratabilir.

Coca - cola da yasaktı benim çalıştığım 2012 yılında. Bir arkadaşta vardı ona sildirdiler ya da yükselemezsin diyorlardı mağazaları gezen tanzim teşhir ekibindeydi.

Dövmesi de kolunda bir tane gül vardı yani hani öyle büyütülecek bir şey de değildi yani.
Bende de vardı ama kolumun daha üstünde yani omuza yakın olduğu için tişört kapatıyordu çok az bir kısmı belli oluyordu. Ben pek sallamıyordum ama gittiği mağazalarda bazen saçma sapan yorumlayanlar olabiliyordu. Takmıyordum çok.

Ben hastanede staj yapmıştım lise zamanında. Hemşirelerin kolunda dövme olanı vardı ama üniformanın ucundan az bir şey gözüküyordu. Devlet memuru olur muhtemelen. Kolluk kuvveti olmadığı sürece.

Eki Görüntüle 1395058
Bilemiyorum. Burada olmayacağı belirtilmiş.

Kol ve boyun kısmına yaptırırsam ileride işe alınıp alınmama olayı olur mu mühendislik okuyorum şu an da.
Dövme devlet görevine belirli şartlar altında sorun yaratmıyor. Silahlı güçler için yanlış hatırlamıyorsam 20 metreden eşgal belirtmemesi gerek. Ayrıca bazı devlet görevlileri memurlara uygulanan kanundan farklı kanunlara tabiler ( hakim savcı vs.) Özel sektörde bir kural yok ancak nerede pozisyon alacağınıza göre abartı olan dövmeler iş hayatında sorun yaratabilir.

Kol ve boyun kısmına yaptırırsam ileride işe alınıp alınmama olayı olur mu mühendislik okuyorum şu an da.

Dikkat çekmemek o konularda her zaman iyi. Ben olsam yaptırmazdım.

Olur hocam, devlet memuru olurken genel sağlık raporu isteniyor artık. Yani doktor muayene sonrası rapora "dövmesi var" yazmıyor. Ek olarak mülakatta da soyundurmuyorlar zaten. :D

Kılık kıyafet yönetmeliğinde böyle bir şey yok sanırım ama yukarıdaki arkadaşların dediği gibi görünen bir bölgede sorun olur gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı