Hangi İşletim Sistemini Neden Kullanıyorsunuz?

Hangi İşletim Sistemini Neden Kullanıyorsunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    203
Vallahi abi geçenlerde Windows 10 Home yükledim bilgisayarı açayım dedim bilgisayara güncelleme geldi 2 gün bilgisayarı kullanamadım dedim kendime dedim ki "bu Windows sürümünü kodlayanı da kullananı da formatlayan ustayı da" Windows 7 rahat tıkır tıkır gidiyor.

Yerli Linux dağıtımımız olan Pardus'u listede görmek isterdik. Technopat Pardus'u ne zaman kabul edecek acaba?
Öncelikle Pardus'un büyük bir kısmı yerli değil zira Debian tabanlı. Zaten bir Linux dağıtımına yerli demek de mantıklı değil. Ayrıca kendisi kalitesiz bir dağıtım. XFCE kullanan bir GNU/Linux dağıtımının ortalama 500MB civarı RAM kullanması gerekirken Pardus 950MB RAM kullanmakta. Ayrıca 4.19 gibi eski bir Linux çekirdeği sürümü ile gelmekte. Linux çekirdeğinin 5.4 sürümü "longterm" iken 4.19 ile gelmesi pek de mantıklı değil. Yeni getirdikleri kurucu güzel değil. Kendi yazılım depoları da çoğu yönden yetersiz. Yazılım depolarının yetersiz olması büyük bir sıkıntı.

Windows 10 çünkü Windows için üretilen programlar oldukça fazla.
Kali Linux çünkü terminalinden akla gelebilecek neredeyse her şeyi yapabiliyorsunuz.

Debian GNU/Linux.
1606712653577.png

POP! os kali ve win10 u aynı bilgisayarda kullanıyorum. Win10 oyun için kali iş için pop ise görselliğni sevdiğim için film-video izlerken yada ofis vb için

Geri
Yukarı