Hangi İSS tercih edilmeli?

rtN

Centipat
Daha fazla  
Yeni bir ISS'ye geçmek istiyorum ama herkes farklı bir şey söylüyor. Kimisi TurkNet iyi derken kimisi kötü diyor.

Screenshot_20200719-002447~2.png

Bu şekilde bir uzaklığa ve maksimum hıza sahibim. Hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
NetSpeed veya Millenicom.

TT zaten gerek yok. TurkNet de verdiği hizmete göre gereksiz pahalı. Ben sorunlar da yaşadığım için ekstra önermiyorum. NetSpeed beni üzmedi şimdiye kadar. Para odaklı değil müşteri memnuniyeti odaklılar. Ama 35 Mbit üstü yok. 50 Mbit isterseniz Milleni'den 100 Mbit alıp 50'ye sabitletebilirsiniz.

TT zaten gerek yok. TürkNet'de verdiği hizmete göre gereksiz pahalı. Ben sorunlar da yaşadığım için ekstra önermiyorum. NetSpeed beni üzmedi şimdiye kadar. Para odaklı değil müşteri memnuniyeti odaklılar. Ama 35 Mbit üstü yok. 50 Mbit isterseniz Milleni'den 100 Mbit alıp 50'ye sabitletebilirsiniz.

NetSpeed'de ping değerleri yüksek diyorlar doğru mudur?

TT zaten gerek yok. TurkNet de verdiği hizmete göre gereksiz pahalı. Ben sorunlar da yaşadığım için ekstra önermiyorum. NetSpeed beni üzmedi şimdiye kadar. Para odaklı değil müşteri memnuniyeti odaklılar. Ama 35 Mbit üstü yok. 50 Mbit isterseniz Milleni'den 100 Mbit alıp 50'ye sabitletebilirsiniz.
NetSpeed kullanıyorsanız şöyle sorayım CS:GO ve Valorant'ta ping değerleriniz nedir?

Varsa direk Turksat KabloNet, yoksa Turk Telekom. Ben Turknet kullanıyorum, absürt bir şekilde 75Mbps almama rağmen Nvidia Geforce serverlarında ping paket kaybı var. Bu tür dertlerle uğraşmamak için TT ve KN daha mantıklı. TT çok kötü diyen arkadaşlar muhtemelen kötü bir altyapı kullanıyorlar. Bu arkadaşın altyapısı yeni ve iyi lütfen ping ve hız sorunlarınızdan bahsetmeyin.

Bence bakılması gerekenler ping değeri ve kesintiler. TurkNet ile alakalı kesinti haberleri her yerde dolaşıyor.
NetSpeed te ping sorunu var deniliyor. Bölgenizdeki durum çok önemli.

NetSpeed'de ping değerleri yüksek diyorlar doğru mudur?
NetSpeed kullanıyorsanız şöyle sorayım CS:GO ve Valorant'ta ping değerleriniz nedir?
Valorant oynamadım fakat CS:GO için yerel topluluk sunucularında 20-25 ms alıyorken resmi sunucularda 60-70 ms çok nadiren evde birileri indirme veya yükleme yaparken 80 ms dolaylarında ping alıyorum. Modem ayarlarından QoS yapırlandırması ile 35/6 Mbit hızımı cihaz başına 16/3 yaptığım için başkası yoğun kullansa bile benim oyunum etkilenmiyor. Kastamonu'da ikamet ediyorum. Merkez sunucudan uzaklığımı da göz önünde bulundurmak lazım.

Ekleme: NetSpeed'in ping fazla olduğu dönem ilk AKN kalkışının olduğu vakitlerdeydi ve pandemi esnasında oldu. Bunun sebebi de TT altyapı yetersizliği. TT kendi müşterileri için vanayı kısmazken hizmeti kiraladığı firmaların vanalarını kısmıştı biraz. Bunu bizzat TT yerel ekipte çalışan arkadaşım söyledi. Portlar TT ne derse o şekilde oluyor, kutuda diğer İSS'lere verilen ana sunucu IP adresi TT nasıl isterse öyle oluyor dedi. Bizim İSS firmalarımız ise TT'nin sundukları arasında seçim yaparak bizim portlarımızı falan değiştiriyorlar.

Valorant oynamadım fakat CS:GO için yerel topluluk sunucularında 20-25 ms alıyorken resmi sunucularda 60-70 ms çok nadiren evde birileri indirme veya yükleme yaparken 80 ms dolaylarında ping alıyorum. Modem ayarlarından QoS yapırlandırması ile 35/6 Mbit hızımı cihaz başına 16/3 yaptığım için başkası yoğun kullansa bile benim oyunum etkilenmiyor. Kastamonu'da ikamet ediyorum. Merkez sunucudan uzaklığımı da göz önünde bulundurmak lazım.
Turksat ile Edirne'de 40-45 ve TT ile İstanbul'da 40-50 arası alıyorum Sarıyer'de. ADSL ile o ğing değerleri alınır genelde. Ama eğer VDSL hat ise cidden ping değerleriniz yüksek. Tabii bulunduğunuz il de etkiler.

Turksat ile Edirne'de 40-45 ve TT ile İstanbul'da 40-50 arası alıyorum Sarıyer'de. ADSL ile o ğing değerleri alınır genelde. Ama eğer VDSL hat ise cidden ping değerleriniz yüksek. Tabii bulunduğunuz il de etkiler.
Oturduğum bina 30 yıllık ve hala 30+ yaşında bakır kablolar var. Kutuya olan uzaklığım da 185 metre. Benim için kabul edilebilir. ADSL'den VDSL'e geçiş yapabilmek bile benim için büyük bir şeydi.

Geri
Yukarı