Hangi kod vize notu en yüksek 5 öğrenciyi listeler?

Soru çok boşlukta kalmış A ile E şıkkı aynı şeye denk geliyor. Soruda büyükten küçüğe sıralanması istenmemiş. Büyükten küçüğe sıralamadan da en yüksek notları E şıkkı ile gösterebiliriz.

Soru çok boşlukta kalmış A ile E şıkkı aynı şeye denk geliyor. Soruda büyükten küçüğe sıralanması istenmemiş. Büyükten küçüğe sıralamadan da en yüksek notları E şıkkı ile gösterebiliriz.
Hayır, göremezsin. E şıkkı en küçük 5 kaydı döndürecektir. E şıkkında 5 kayıt sınırlaması yapılıyor. En büyük dediği için de büyükten küçüğe olduğunu anlayabilirsin. Değişik düşünme tarzlarına gerek yok :D

Örneği sonradan ekledin. Bu benim suçum değil.
Bir şey biliyorum ki A şıkkı dedim. İmzamda da ne işle uğraştığımı görebilirsin.

Hocam dener misiniz e şıkkını? Elimde tablo olmadığından deneyip gösteremiyorum şuan.
Gördüğün üzere en küçük yani en eski kayıtlar geldi.
1606213398432.png

Son düzenleme:
Hocam büyükten küçüğe sıralamadan en yüksek notları nasıl bileceksiniz? Siz yazmasanız bile kod en yüksek notları almak için notları listeleyip en üstten 5 kişiyi seçecektir. Bu da A şıkkına denk geliyor.

A olması gerek. Format atmasaydim sırf bunun için veritabanı oluşturup denerdim.

Ama ben cevap hakkımı A'dan yana kullanıyorum.

Bu sonuca DESC'den vardım. DESC en yüksek en düşüğe sıralıyor. Select Top 5'de n yüksekten en az 5 kişiyi çekecek. Zaten soru da bunu istiyor. Ben sadece bununla çözdüm. Ama denemedim :/ 12. Sınıf veritabanı dersi sınavı gibi.

Umarım sınav sorunu burada paylaşmamışsındır.

Yeni konular

Geri
Yukarı