Hangi konsol alınmalı?

Teşekkürler hocalarım. Bir sorum daha olacak. İki konsol arasında ne kadar ömür farkı olur? Yani konsolları ne kadar süre kullanabilirim?
Konsolların ömrü sonsuzdur, ne kadar istersen o kadar kullan, istersen babamın Atari 2600'ünü çatı arasından bulup oynarken bir fotoğraf atayim.
He online oynuyorsan orası başka.

Teşekkürler hocalarım. Bir sorum daha olacak. İki konsol arasında ne kadar ömür farkı olur? Yani konsolları ne kadar süre kullanabilirim?

Series X ve S in ömürleri aynı olur. Ama One X belki 2-3 yıl sonra desteğini çeker.
Konsolların ömrü sonsuzdur, ne kadar istersen o kadar kullan, istersen babamın atari 2600'ünü çatı arasından bulup oynarken bir fotoğraf atayim.
He Online oynuyorsan orası başka.

Sanırsam destek açısından sordu hocam.

Series X ve S in ömürleri aynı olur. Ama One X belki 2-3 yıl sonra desteğini çeker.

Sanırsam destek açısından sordu hocam.
Desteği eninde sonunda kesilecek orası doğru ama desteği kesilen bir konsol çöp oldu diye bir şey yok o anlamda dedim.
He ama şimdi aklıma geldi. Xbox Series S disk okuyucusuna sahip değil. Yani desteği kesilip mağzası kapandığı gün o konsol kalıcak ortada.
Bence biraz daha fazla para biriktir ve bir Xbox Series X al çünkü Xbox Series X disk okuyucusuna sahip yani konsolun desteği kesilip mağzası kapandığı gün bile oyun diskleri sayesinde oynayabileceksiniz ama Xbox Series S'te bunu yapamayacaksınız.

Xbox series konsollarının ömrü aynı. Series X'e özel bir şey olmayacak.

Desteği eninde sonunda kesilecek orası doğru ama desteği kesilen bir konsol çöp oldu diye bir şey yok o anlamda dedim.
He ama şimdi aklıma geldi. Xbox Series S disk okuyucusuna sahip değil. Yani desteği kesilip mağzası kapandığı gün o konsol kalacak ortada.
Bence biraz daha fazla para biriktir ve bir Xbox Series X al çünkü Xbox Series X disk okuyucusuna sahip yani konsolun desteği kesilip mağzası kapandığı gün bile oyun diskleri sayesinde oynayabileceksiniz ama Xbox Series S'te bunu yapamayacaksınız.

Türkiye'de Xbox için kutulu oyun yok. Ayrıca Microsoft'un Sony gibi mağaza kapatma huyu da yok. Şu an Xbox 360 mağazaları aktif. Yani 20 sene sonra da hala oyun almak istermi bilmem.

Türkiye'de Xbox için kutulu oyun yok. Ayrıca Microsoft'un Sony gibi mağaza kapatma huyu da yok. Şu an Xbox 360 mağazaları aktif. Yani 20 sene sonra da hala oyun almak istermi bilmem.
Evet orası doğru, sadece ben kendimden örnek verdim, mesela ben bir konsolu çok uzun süre kullanmayı severim. Kutulu oyunlar mağzalarda yok ama internette var, mağza kapandığı zaman ne olur ne olmaz diye söyledim.
E tabi bir konsolu 20 sene felan kullanmak istemiyorsan ve parası yoksa Series S alabilir.

Evet orası doğru, sadece ben kendimden örnek verdim, mesela ben bir konsolu çok uzun süre kullanmayı severim. Kutulu oyunlar mağzalarda yok ama internette var, mağaza kapandığı zaman ne olur ne olmaz diye söyledim.
E tabii bir konsolu 20 sene falan kullanmak istemiyorsan ve parası yoksa Series S alabilir.

Bende de şu an Wii var. Zaten eshop da adam akıllı bir şey olmadığı için softmodlu kullanıyorum. Dediğin olayın Türkiye'de gerçekleşme ihtimali düşük. Hele aral varken. Mesela şu an PS3 oyunları Türkiye'de artık resmi olarak satılmıyor ama dijital olarak almak mümkün.

Merhaba hocalarım. Daha önce birkaç tane konsol konusu açtığımın farkındayım fakat maddi olarak ancak bu zaman uygun duruma geldim. Neyse, konuya geçecek olursam aklımda Xbox Series S almak vardı fakat evde 4K destekleyen bir TV bulunduğu için herkes Xbox Series X tercih etmemi tavsiye ettiler. Fakat Xbox Series X alacak kadar şu anda durumum yok. Sizce 4K için eski nesil Xbox One X alınmalı mı, Xbox Series S mi daha iyi olur? Yoksa hiçbiri olmaz, siz bekleyin sonra Xbox Series X alın mı dersiniz?

One X alırsanız 1-2 yıl sonra ortada kalırsınız çünkü yapın bir zamanda eski nesile oyunlar çıkmayacak bunu göz önünde bulundurun. 4K takıntınız yoksa Series S alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı