Hangi Linux dağıtımı daha iyi?

Hocam son zamanlarda POP!_OS adını sıkça duymaya başladım. İyi midir bu işletim sistem hiç kullandınız mı? Ve Fedora ile MX Linux arasında hangisini tercih etmeliyim?
Pop sevilen bir Ubuntu tabanlı dağıtımdır. MX hakkında bilgim yok sanırım Debian tabanlıydı.
Bilmiyorum :D

@TRMKTR
Hocam son zamanlarda POP!_OS adını sıkça duymaya başladım. İyi midir bu işletim sistem hiç kullandınız mı? Ve Fedora ile MX Linux arasında hangisini tercih etmeliyim?
Hocam Pop!-OS Gnome 42 kullanıyor. Gnome süslü animasyonları olan, kaynak canavarı bir masaüstü ortamıdır. Gnome 43 var ve Gnome 44 geldi. Onlar kaynak konusunda daha optimize iken Gnome 42 kullanılır mı tartışılır. Ayrıca sisteminizin eski olduğunu unutmamak lazım. İlla Gnome demek istiyorum derseniz Fedora kullanın. "sudo apt" yerine "dnf" yazıyorsunuz o kadar.

Hocam o zaman ben şimdilik MX Linux deneyeceğim. Olmazsa Fedorada denerim. Hangisinin daha iyi performans verdiğini görmenin en iyi yolu bu galiba. Linux Mint XFCE yede bir göz atarım. Sağ olun

En kötü ihtimal Manjaro'ya döner pacman komutuna alışmaya çalışırım. :)

Hocam o zaman ben şimdilik MX Linux deneyeceğim. Olmazsa Fedorada denerim. Hangisinin daha iyi performans verdiğini görmenin en iyi yolu bu galiba. Linux Mint XFCE yede bir göz atarım. Sağ olun

En kötü ihtimal Manjaro'ya döner pacman komutuna alışmaya çalışırım. :)
Çok fazla distro değiştirip durmayın. Hepsi özünde aynı. Youtube'dan Yusuf İpek kanalının videolarını izleyin. Zırt pırt distro değiştirip durmak zaman kaybıdır. Ayrıca SSD'yi sürekli formatlamak sağlığını düşürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı