Hangi Linux dağıtımı tercih edilmeli?

Luuks

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Benim bilgisayarımda şu an Windows 10 kurulu, Dual Boot yapacağım ve Linux kuracağım. Hangi Linux dağıtımını tercih etmeliyim? Mümkünse düşük sistem gereksinimli bir dağıtım olsun.
Sistemim:
-İntel Core i5 3210M
-AMD Radeon HD 7600M Series (Harici), İntel HD 4000 Graphics (Dahili)
-8 GB DDR3 RAM
-500 GB HDD, 250 GB SSD

Manjaro Linux olabilir.

Güzel gibi duruyor, biraz daha araştıracağım. Öneriniz için teşekkürler.

Rica ederim. Ayrıca YouTube üzerinde Manjaro Linux için yapılan muhteşem temalar var. Buradanda bir tema yaparsanız daha çok keyif alabilirsiniz.

Rica ederim. Ayrıca YouTube üzerinde Manjaro Linux için yapılan muhteşem temalar var. Buradanda bir tema yaparsanız daha çok keyif alabilirsiniz.
Biraz araştırdım da Kali Linux ile Manjaro arasında kaldım. Bu arada Linux kurma sebebim programlama için daha uygun olması. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Biraz araştırdım da Kali Linux ile Manjaro arasında kaldım. Bu arada Linux kurma sebebim programlama için daha uygun olması.

Hocam hacklemeymiş ya da exploit atma vb. şeylerle uğraşmayacaksanız kesinlikle Manjaro Linux kurun.

Öncelikle merhabalar. Benim bilgisayarımda şu an Windows 10 kurulu, Dual Boot yapacağım ve Linux kuracağım. Hangi Linux dağıtımını tercih etmeliyim? Mümkünse düşük sistem gereksinimli bir dağıtım olsun.
Sistemim:
-İntel Core i5 3210M
-AMD Radeon HD 7600M Series (Harici), İntel HD 4000 Graphics (Dahili)
-8 GB DDR3 RAM
-500 GB HDD, 250 GB SSD
Manjaro ve Fedora güzeldir. Tabi olmazsa olmazımız Linux Mint'i de saymazsak olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı