Hangi Linux dağıtımını kullanıyorsunuz?

Arch Linux ve BSPWM kullanıyorum. Çok hafif ve hızlı bir dağıtım olan Arch üzerine window manager da ekleyince bir de üzerine kendiniz config oluşturunca çok güzel bir şey çıkıyor ortaya. Şahsen ben güzel configler buldukça üzerinde uğraşıyorum biraz. Kendime göre editliyorum vs. eğlenceli oluyor :)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2020-10-23 23-55-41.png
    Ekran Görüntüsü - 2020-10-23 23-55-41.png
    119,6 KB · Görüntüleme: 106
Bugüne kadar denediğim dağıtımlar. OpenSUSE, Sidux, Mepis, Debian Sid, Ubuntu, Mint, Zenwalk, Calculate Linux, Slackware, Arch, Gentoo, FreeBSD, SysrescueCD, Kanotix. Aralarında en uzun süre kullandığım Gentoo oldu. Gentoo ölene kadar da başka bir dağıtıma geçeceğimi sanmıyorum.
Bugüne kadar denediğim dağıtımlar. OpenSUSE, Sidux, Mepis, Debian Sid, Ubuntu, Mint, Zenwalk, Calculate Linux, Slackware, Arch, Gentoo, FreeBSD, SysrescueCD, Kanotix. Aralarında en uzun süre kullandığım Gentoo oldu. Gentoo ölene kadar da başka bir dağıtıma geçeceğimi sanmıyorum.

Unuttuklarım. Pardus, Vector Linux, Kubuntu.

Son düzenleme:
DeepinScreenshot_select-area_20201025221641.png

@Haioradandeli 'ye katılıyorum. WM gerçekten mükemmel bir şey, hem belli bir uğraş verip bir arayüz elde ediyorsunuz ve bu insanı ister istemez hoşnut bırakıyor hem de son derece işlevsel, hafif, güzel gözüken ve alıştıktan sonra asla bırakamayacağınız bir arayüz elde ediyorsunuz. Arch bir yana bence herkes WM kullanmayı denemeli. (i3wm)

Yeni konular

Geri
Yukarı