Hangi Linux dağıtımını kullanmalıyım?

PSayk

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda Windows 10 kullanıyorum Windows 11 denedim fakat pek de beğenmedim ve Windows 10'a geri döndüm. Laptopu yazılım ve arada oyun oynamak için kullanıyorum ( CS:GO, Forza4.. Fakat çoğunlukla CS dışında oyun oynamıyorum) Windows kullanmak sıkmaya başladı ve nedense kullanırken kendimi güvende hissetmiyorim beklentim genelde kullanılan kodlama ortamlarını indirebileceğim. (devc, VSC, Arduino...)
Ve gerektiğinde Fusion360 ve EasyEDA'dan çizim yapabileceğim ve SQL kullanabileceğim internette rahatça gezebileceğim az çok kendime göre düzenleyebileceğim bir Linux dağıtımı. Önerilerinize açığım.

Aslına bakarsan son kullanıcı olmam ve Linux dağıtımları hakkında kısıtlı bilgiye sahip olmama rağmen çok beğendiğim bir dağıtımı işinize yarar umuduyla paylaşmak isterim. Elementary OS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bir düzenin varsa geçmemen doğru olur. En niyahayetinde bir araçtır.
Kararlı isen geçebilirsin ama dual boot öneririm.

Hızlı, güvenli, kararlı ve kolay özelleşebillen masaüstü ortamlarından biri de XFCE'dir. O yüzden Xubuntu, Fedora XFCE veya Antix XFCE öneririm.

SQL'den SQL'e değişir. Misal Microsoft SQL'li çalıştıramazsın ama MySQL, NoSQL çok güzel çalışır.

Diğer programlar hakkında fikrim yoktur.

Geri
Yukarı