Hangi M1 çipli Macbook Pro'yu almak mantıklı?

GoktugA

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese sağlıklı ve güzel günler dilerim. Sorum şu MBP 13" almayı düşünüyorum seçeneklerim şunlar:

1-256 GB SSD + 8 GB RAM+ M1 çipli mbp.
2-256 GB SSD + 16 GB RAM + M1 çipli mbp.

Tabii ki de 2.'yi al demeden önce merak ettiğim unsur şu 2021 yaz döneminde yeni işlemcili ve yeni ekran boyutuna sahip Mac'ler tanıtılacak bu yüzden 2000₺ fazla verip 16 GB RAM'i alayım mı yoksa 8 GB'da rahat işimi görür mü? 2.el satarken hangisi daha rahat satabilirim?

Kullanım alanım, video editleme tarzı işlemler.

Not: Erasmusa gideceğim için laptopu almalıyım, önümüzdeki seneyi bekleyemem.

Öncelikle herkese sağlıklı ve güzel günler dilerim. Sorum şu MBP 13" almayı düşünüyorum seçeneklerim şunlar:

1-256 GB SSD + 8 GB RAM+ M1 çipli mbp.
2-256 GB SSD + 16 GB RAM + M1 çipli mbp.

Tabii ki de 2.'yi al demeden önce merak ettiğim unsur şu 2021 yaz döneminde yeni işlemcili ve yeni ekran boyutuna sahip Mac'ler tanıtılacak bu yüzden 2000₺ fazla verip 16 GB RAM'i alayım mı yoksa 8 GB'da rahat işimi görür mü? 2.el satarken hangisi daha rahat satabilirim?

Kullanım alanım, video editleme tarzı işlemler.

Not: Erasmusa gideceğim için laptopu almalıyım, önümüzdeki seneyi bekleyemem.

16 GB al daha iyi hız verir. Daha iyi bir izlenim bırakır. Yenisi çıkacak diye kötü alma. Artık 16 GB RAM standart oldu.

16 GB her zaman iyidir ama YouTube üzerinde bunların detaylı testlerini yapan kanallar var bence oralara bakın.

Bu arada specler aynı olduğu için touchbar özelliği size çok lazım değilse m1 çipli macbook air alın, geriye kalan tüm specler pro ile aynı zaten.

Konu sahibi uğraştığını belirtmiş.
Ben de 8 GB RAM'le Blender kullanıyorum, geniş çaplı bölge tasarım yapıyorum, basit animasyonlarla uğraşıyorum. Render nasıl render önemli olan bu. 3-5 dakikalık işler için mi saatlik işler için mi? Başına "ağır" sıfatını boşuna eklemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı