Hangi marka dizüstü bilgisayar?

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Ben İzmir’de bilgisayar öğrencisiyim. Öğretmenlerime sorduğum zaman bana Dell, Asus, Samsung, Lenovo, Acer, Toshiba bunları öneriyorlar ve ben i3 veya i5 işlemcili almayı düşünüyorum. Hangi markaları ve nasıl donanım özelikleri ile önerebilirsiniz? Bir de oyun için fazla düşünmüyorum ama bir PES 12, Crysis 3 çıkarsa oynamak isterim.

Marka konusunda kesin konuşanlara, sadece şu markayı al diyenlere sakın inanma. Öğretmenlerin farklı markalar diyerek doğru bir iş yapmışlar. Herkes kendi kullandığı markayı övecektir ya da herkesin bir marka ile başına sorun gelmiştir. Üstelik insanlar kendi bilmedikleri sorunlardan dolayı da genelde markayı suçlamayı daha kolay bir çözüm olarak görmekteler. Bu yüzden tavsiyem ihtiyaçlarına en uygun model bilgisayarı alman. Şimdi bana bütçe söylemediğin için sana öneri yapamıyorum ama şunu diyebilirim ki Crysis 3’ü çıktığında oynayabilmek sana en az 2000 TL’ye mal olur.

Öte yandan uzun pil ömrü ve serin çalışma istiyorsan kesinlikle AMD A4, A6 veya A8 işlemcili bir ürün almalısın.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı