S21 FE için OneDrive mı yoksa Google One mı?

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhaba S21 FE telefonum için 128 GB'lık depolama alanı yetersiz kalıyor. Bu yüzden ben de bir bulut depolama hizmeti satın almak istiyorum. Samsung halihazırda OneDrive'ı öneriyor ve sürekli önüme çıkarıyor. Ama Google One'n fiyat avantajı ve ekstradan bilgisayardan kullanımı daha kolay olduğu için arada kaldım sizce hangisi daha iyidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
6-7 yıla yakın bir süre OneDrive kullandıktan sonra mecburen Google Drive geçiş yaptım. Zira sürekli senkronizasyon sorunları, tag hataları, upload/download problemleri yaşadım OneDrive üzerinde. Google Drive hem web istemcisi olarak hem de mobil uygulama olarak çok daha başarılı.

6-7 yıla yakın bir süre OneDrive kullandıktan sonra mecburen Google Drive geçiş yaptım. Zira sürekli senkronizasyon sorunları, tag hataları, upload/download problemleri yaşadım OneDrive üzerinde. Google Drive hem web istemcisi olarak hem de mobil uygulama olarak çok daha başarılı.
Ben çoook ucuza OneDrive aldığım için oradan devam ediyorum fakat kesinlikle Google One derim.
Google fiyat/performansin otesinde bir olay
Hocalarım, sanırım Samsung iPhone'daki gibi galeri uygulaması üzerinden bulutta olsa bile gösteriyormuş Onedrive kullanınca. Bu doğru mu?

Merhaba S21 FE telefonum için 128 GB'lık depolama alanı yetersiz kalıyor. Bu yüzden ben de bir bulut depolama hizmeti satın almak istiyorum. Samsung halihazırda OneDrive'ı öneriyor ve sürekli önüme çıkarıyor. Ama Google One'n fiyat avantajı ve ekstradan bilgisayardan kullanımı daha kolay olduğu için arada kaldım sizce hangisi daha iyidir?

Bende Samsung Galaxy S21 FE Exynos kullanıcısıyım ve Google One kullanıyorum.
Fiyat avantajından dolayı Google One aboneliği tavsiyemdir. Yanlış hatırlamıyorsam 100 GB yıllık 100 TL olması lazım.
Ayrıca Samsung'daki dosyalarım uygulamasında da hem OneDrive hem de Google Drive entegrasyonu mevcut.
Ayrıca Google Drive'ın Windows için de bir uygulaması mevcut OneDrive gibi.
Aynı OneDrive'da olduğu gibi dosya gezginine Google Drive entegrasyonu ekliyor.

Hocalarım, sanırım Samsung IPhone'daki gibi galeri uygulaması üzerinden bulutta olsa bile gösteriyormuş OneDrive kullanınca. Bu doğru mu?

O konuda bir bilgim yok maalesef.

Samsung Microsoft ile anlaşmalı diye biliyorum. Yüksek ihtimalle bu yüzden OneDrive'ı öneriyor. Fakat kendiniz isterseniz çoğu Microsoft uygulamasını kaldırabiliyorsunuz diye biliyorum.

Son düzenleme:
Samsung-Microsoft isbirligi ve Android-Google ikilisi sayesinde Samsung telefonlar bulut konusunda asla sorun yasamaz. Google Fotograflar uygulamasi sayesinde iPhone gibi oluyor dediginiz olay. Windows Phone Link uygulamasi var bilgisayariniz icin Samsung telefonunuzu bagliyorsunuz muhtesem ozellik KDE Connect gibi.

Samsung cihaz kullanıyorsan kesinlikle OneDrive. S23 kullanıyorum gayet güzel ve düzenli yedekleme yapabiliyorsunuz. Google One'da ise baya karışık ve toplu şekilde fotoğrafları indiremiyorsunuz (uğraştırıyor) OneDrive'da klasör şeklinde yaptıysanız (Albüm) tek tıkla Samsung Galeri içinden indiriyor, galeriye.

Geri
Yukarı