Hangi Marka Ekran Kartı Kullanıyorsunuz?

Bilgisayarınız Hangi Marka Ekran Kartı Kullanıyor

• Asus

• MSI

• Gigabyte

• Zotac

• Galax

• IGame

• Sapphire

• XFX

• ATI

• EVGA

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
MSI RTX 2070 Gaming Z.
Memnunum fakat keşke Gaming Z alacağıma, RTX 2080 alsaydım direkt diyorum.

Kullandığım Kart:
Asus Rog Strix 1080 Tİ OC
Soğutma : 9/10
Ses : 8/10
Performans : 9/10
Tasarım: 7/10

1 yıldır kullanıyorum çok şükür hiç bir sorun yaşamadım, bir tek görüntü tasarım konusunda pek sevmiyorum 9 serisinde de aynı kasa vardı 20 serisi çıktı halen aynı kasa :) ama performans soğutma ve sessizlik konusunda bence gayet başarılı.

Nvidia GT 220 nette dolaşmaya yetiyor 😀

Dosya Ekleri

• 20190226_143846.jpg
    20190226_143846.jpg
    80,6 KB · Görüntüleme: 28
Kullandığım kart;

Asus Strix 4OG RX560

Performans: 10/10 Overclock yetenekleri pek tatminkar değil bazı oyunlarda crash yemenize sebep olabiliyor. ( Normal 560'a göre stream processor sayısı az diye biliyorum bu modelin, üstüne mhz değerleri de daha düşük fakat FHD mönitörde single oyunlarda HİGH ayarlarda 30+ fps veriyor. Online oyunlarda ise seri bir oyun için low-medium yeterli oluyor 75+fps e göre ayarlıyorum.)

Sessizlik: 9/10 Tam yükte 75 dereceyi geçtiğini görmedim. ( Kasamda 5 tane full devirde dönen fan olduğu için belki de farketmiyorumdur ama kulağımj yaklaştırmıştım full devirde çok az bir ses vardı.)

Fiyat: 7/10 (860₺ e sıfır aldım yanlış olmasın 2018 e girer girmez almıştım sanırım, bence daha ucuz olabilirdi tabii malum miningin patladığı dönemler...)

Bu kart yeni ciktigi zaman bi bilgisayar görmüştüm, çok almak istemiştim, babam almamıştı. O günden beri heves oldu benim için, ben o bilgisayarda ne parça varsa hepsini bulur kendim toplarım dedim. 4000 liram gitti 2 yıl sürdü, ama mutluyum. Eskiden çok almak istiyordum. Alamamıştım. O günden beri içimde kalmıştı, ve topladım.
PSX_20181015_080846.jpeg
PSX_20180914_212352.jpeg

Kullandığım kartlar;
1. R7 240 4GB VTX, 4 yıldır kullanıyorum, bir sıkıntı yok hatta 4 yıldır OC'lu.
Soğutma OC olsa dahi 65 C dereceleri görüyor. 8/10
Ses: 10/10
Performans: 4/10 (herkese göre değişir) (Fortnite, Shadow of War gibi oyunları Low'da iyi FPS veriyor.)
Tasarım: 9/10
Fiyat aldığım zaman 200 TL civarıydı. 9/10
372825

2. GTX 1050 Ti MSİ 4GT OC 2 yıldır hala kullanmaktayım.
Soğutma: 8/10 (macunu yenilerseniz Max. 64C)
Ses: 8/10
Performans: 7/10 (herkese göre değişir) (1080p Ultra'da 2 yıl iyi gitti ama yeni oyunlar Metro, Anthem, AC ekran kartını zorluyor, çizim ve render için fena değil)
Tasarım: 9/10
Fiyat: 9/10 (indirimde almıştım)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3. RTX 2060 Gigabyte OC daha yeni aldım ama sıkıntılı.
Soğutma: 1/10 (Kartın limiti 88C ve 88C oluyor.)
Ses: 7/10 (oyunlarda çok ses veriyor.)
Performans: 10/10 (herkese göre değişir.) (Tek eksiği VRAM başka eksiği yok yeni oyunlarda GTX 1080'e rakip)
Tasarım: 4/10 (ısı sorunu yüzünden)
Fiyat: 8/10
Fazladan, Gigabyte yeni modelleri önermem. Alacaksanız Zotac, Asus ve MSİ'dan alın.
372826

Graf

İşlemciyi MSI yapmıyor zaten, NVİDİA yapıyor. Size bozuk Nvidia işlemci denk gelmiş olabilir, garantiye gönderin.

Eee ben bundan farklı bir şey mi söylemişim yorumumda? Sorun MSi değil demişim, sorun grafik işlemcisi demişim?

MSi'ın Gaming X GTX1050 kullanıyorum, bu saatten sonra ne kadar alınır bilmiyorum ancak almayın, aldırmayın. MSi değil problem, çok sessiz ve serin çalışıyor, hiç ses çıkardığını duymadım kesinlikle ancak sorun grafik işlemcisi, drop yaşamadığım hiçbir oyun yok, 5 sene önce çıkmış oyunda bile drop yaşamam muhtemel, ancak dediğim gibi MSi süper bir kart çıkarmış.

Sizin yazmış olduklarınız yukarıda ve çok fena çelişkili cümleler, 1- MSI kullanıyorum, 2- Bu saatten sonra ne kadar alınır, bilmiyorum, ancak almayın, aldırtmayın, 3- MSI problem değil, 4- MSI süper bir kart çıkarmış. Siz kullanıyorsunuz, başkalarına önermiyorsunuz, MSI problem değil diyorsunuz, süper kart çıkarmış diyorsunuz. Komple çelişki. Bende diyorum ki size bozuk işlemci denk gelmiş olabilir, NVİDİA hatası, garantiye göderirsiniz, değiştirirler. Ama siz NVİDİA hatasından dolayı MSI almayın aldırtmayın diyorsunuz, sonrada çok serin çalışıyor, süper kart yapmışlar diyorsunuz. Bence ne yazdığınızı bilmiyorsunuz ya da yazılanları dikkatli okumuyorsunuz. Bu arada sizde oluşmuş olan bir problemden dolayı komple firmayı insanlara karşı antipatik hale sokmayın, kötülemeyin, bunun başka bir firmadan kaynaklanan bir sorun olduğunu bildiğiniz halde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı