Hangi marka güç kaynağı tercih edilmeli?

HHilmi

Hectopat
Çoğu yeni bilgisayar toplamak isteyen arkadaşlar, güç kaynağı gerçeğini atlıyorlar ve sistemlerini riske atıyorlar. Sistem toplarken aldığınız bileşenler canlılar gibi sağlıklı beslenmeye ihtiyaç duyar, bu sağlıklı beslenme de yeni sistem toplayanların büyük eksiği. Ben de bu sistem toplayanların arasındayım.

Benim güç kaynakları hakkında çok bir bilgim yok, ama forumda bu işin içinde olan bir sürü insan var, sırf işin içinde olmadan da bilgi sahibi bir çok arkadaşımız var.
Örnek olarak bu sistem yeni PC alacakların favorilerinden biri. Fakat sistemdeki donanımın iyi olması kadar güç kaynağının kötü olduğu gerçeği mevcut

Power Boost 400W PSU nasıldır ?

2016 yılında açılan bir gönderide @Recep Baltaş bey "Buna GTX 960 teslim edilmez. " demişken şimdi 1050 Tİ gibi kartların takılı olduğu sisteme bu kaynağı takmak, herhangi bir donanımcı veya bu işleri bilen bir insanın, yapması gereken bir hata mı size soruyorum?

Şu an sistemlerimizi güvenle emanet edebileceğimiz birkaç sayılı marka var.

Tavsiye ettiğiniz markalar nelerdir acaba?

Farklı W'ta, farklı markalara güveniyorsanız onları da belirtirseniz sevinirim, sistem toplamakta olan -ben de dahil- bu konuyu gerçekten atlamamamız gerekiyor ve danışmamız gerekiyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı