Hangi Marka/Model SSD Tercih Edilmeli?

240GB'ın şimdilik yeterli geleceğini düşünüyorum. Şu an bütçeyi artırmam zor. İleride daha yüksek kapasiteli bir SSD alabilirim. Ay başında almayı düşünüyorum.

SSD alırken markalar arasında boğuldum diyebilirim. Samsung'u tavsiye eden bir sürü kişi vardı. Ben de hemen Samsung marka SSD aldım ve gayet memnunum.

Samsung kullanıcısı olarak Samsung'u tavsiye ederim.

Kronik sorunlu bir ürün... Bilmediğiniz konularda öneri yapmayın bence.
ne kadar süre kullandın tr200 ü ben gigabyte ve crucial SSD kullanıyorum crucial 10 derece daha sıcak çalışıyor.Tr 200 kullanmıyorsan nasıl yorumlara bakarak degerlendiriyorsun ,crucial kullananlar bir baksın çalışma ısısına
Kronik sorunlu bir ürün... Bilmediğiniz konularda öneri yapmayın bence.
ne kadar süre kullandın tr200 ü ben gigabyte ve crucial SSD kullanıyorum crucial 10 derece daha sıcak çalışıyor.Tr 200 kullanmıyorsan nasıl yorumlara bakarak degerlendiriyorsun ,crucial kullananlar bir baksın çalışma ısısına
Hangi marka SSD kullaniyorsun,ben yorumlara bakarak hiçbir markayı yargilamiyorum tr200 kaç ay kullandında yargılıyorsun

Son düzenleme:
Ben de zamanında M.2 Samsung Pro 960 240 GB almıştım. Çok memnun kaldım, keşke daha yüksek kapasiteli olanı alsaydım diye hayıflanıyorum. 3-4 saniye windows açılışı, 7-8 dk. Windows kurulumu süreleri var.

Hangi marka SSD kullaniyorsun,ben yorumlara bakarak hiçbir markayı yargilamiyorum tr200 kaç ay kullandında yargılıyorsun
Forumda bir sürü konu var: Toshiba TR200 Sağlık Düşme Problemi - Technopat Sosyal

Toshiba TR200 Düşük Performans ve Sağlık Değerleri - Technopat Sosyal
Bunlar sadece örnek, forum zaten bunun için var.

O hızların hiçbir önemi yok. Önemli olan değer iops değerleridir. Ha sıralı okuma yazmada hız istiyorsanız samsung un hız modu var. RAM ile birlikte çalışarak saniyede 3500MB hızlara ulaşabiliyor. Ama dediğim gibi önemli olan iops değerleridir. Sıralı okuma yazma değerleri değil!
Bu hız modu dediğiniz samsung 860 evo da varmı mesela baya 3500 mb hıza çıkarıyormu cihazı?

Bu hız modu dediğiniz samsung 860 evo da varmı mesela baya 3500 mb hıza çıkarıyormu cihazı?
Evet var. Bende 860 evo var. Samsung Magician uygulamasında rapid mode ayarını aktif edince o hızları görebiliyorsunuz. Aynı zamanda iops değerlerinde de önemli bir artış meydana geliyor. Ama bu özelliğin bir tehlikesi var. Eğer masaüstü kullanıyorsanız elektrik kesintisinde veri kaybı yaşayabilirsiniz. Laptop kullanıyorsanız ve bataryanizda hiçbir sorun yoksa birşey olmayacaktır. Ama bilgisayarınızın bataryası bitmeden sizin kapatmanız gerek. Bu olayın nedeni ise rapid mode aktif edilince SSD RAM i kullanarak o hızlara erişiyor. Yani veriler ram üzerinden akıyor. Ve bu özelliği açtığınızda belli bir miktar RAM i SSD alıyor ve siz o alanı kullanamıyorsunuz. Elektrik kesintisi anında eğer RAM de veriniz var ise o veriyi kaybedebilirsiniz. Laptop kullanıyorsanız herhangi bir kesintide bilgisayarınızın şarjı bitmeden kapatırsanız bir sorun yaşamazsınız. Ama dediğim gibi belli bir miktar RAM i ayırmış oluyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı