Toshiba TR200 Düşük Performans ve Sağlık Değerleri

Xesstiano

Kilopat
Aşağıda bırakmış olduğum değerler beni şüpheye düşürdü. Ayrıca sistemi toplayalı 4-5 ay oldu ve sağlığının bu kadar kısa bir zamanda %86'ya düşmesi de kafamı karıştıran bir diğer durum. Bu durum normal mi? Normal değilse nasıl çözebilirim? Çözümü yoksa servise vermeyi düşünüyorum daha önce veren arkadaşlar varsa deneyimlerini aktarırlarsa sevinirim.
asdq.PNG
asesadweas.PNG

Technopat sistem önerisinde gördüm de aldım bu konuyu denk gele gördüm nasıl test edicem daha alalı 2 hafta olmadı

Technopat sistem önerisinde gördüm de aldım bu konuyu denk gele gördüm nasıl test edicem daha alalı 2 hafta olmadı

CrystalMark adlı programı kullanabilir veya SSD Utility (OCZ) indirip maintenence kısmından test ederek değerlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Toshiba SSDlerin TBW değerleri yerlerde. Bu yüzden diğer SSDlere nazaran sağlıklarını daha çabuk kaybediyorlar. Ben de sistem toplarken özellikle ucuz ve okuma/yazma değerleri iyi diye Toshiba almayı düşünmüştüm. Biraz araştırma sonucu dayanıklı olmadıklarını öğrendim ve vazgeçtim.

Bende değerler daha da düşük. Açıkçası ben normal sanıyordum ve ssd sağlık seviyeside %80 lerde sizce garantiye yollamalımıyım ? Sistemi şubatta almıştım ve 4-5 aydır bu şekilde. Kullandığım ssd ; Sandisk SSD Plus 120 GB 530 MB-400MB/s

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı